14 Yaşındaki Çocuğa İşkence Yapan 5 Polis Memuru Görevden Uzaklaştırıldı

<strong>14 Yaşındaki Çocuğa İşkence Yapan 5 Polis Memuru Görevden Uzaklaştırıldı</strong>
Yayınlama: 26.03.2023
34
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Lice ilçesinde 14 yaşındaki bir çocuğun darp edilmesiyle ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından basın açıklaması yapıldı.

Diyarbakır Valiliği, Lice’deki Newroz kutlamalarında 14 yaşındaki bir çocuğun, işkence ederek ölümüne sebep oldukları belirtilen ve Lice İlçe Emniyet Amirliği emrinde görevli bir komiser ve dört polis memuru gözaltına alınmış, ardından adli mercilere sevk edildiğini açıkladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada; “Bazı basın yayın organlarında yer alan Lice ilçemizde gerçekleştirilen Nevruz etkinliklerinde, 5 personelimizin, 14 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebebiyet verdiği yönündeki iddialar, çarpıtmadır ve provokasyon amacı taşımaktadır. 21 mart 2023 tarihinde, 14 yaşındaki Y. D. isimli darba maruz kalan çocuk, il merkezindeki bir hastaneye başvurmuş; tedavisinin ardından bir gün sonra taburcu edilmiştir. Olayla ilgili Lice Cumhuriyet Savcılığınca aynı gün soruşturma başlatılmış, 25 Mart 2023 tarihinde, Lice İlçe Emniyet Amirliği emrinde görevli bir komiser ve dört polis memuru gözaltına alınmış, ardından adli mercilere sevk edilmiştir. Ayrıca, söz konusu 5 personel görevden uzaklaştırılmış ve haklarında idari soruşturma başlatılmıştır. Olay tüm yönleri ile soruşturulmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.