15 TEMMUZ’DA MİLLETİMİZ DARBECİLERE HAK ETTİĞİ DERSİ VERDİ

15 TEMMUZ’DA MİLLETİMİZ DARBECİLERE HAK ETTİĞİ DERSİ VERDİ

15 TEMMUZ’DA MİLLETİMİZ DARBECİLERE HAK ETTİĞİ DERSİ VERDİ
Yayınlama: 13.07.2023
10
A+
A-

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, “Demokratik yönetimi ortadan kaldırmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış Fetullahçı terör örgütünün üniforma giymiş hain teröristlerin yüce milletimizin hür iradesiyle iktidara getirilmiş yönetime karşı kalkıştığı darbe girişiminin üzerinden tam 7 yıl geçmesine rağmen aziz milletimizin hafızasında tazeliğini gün gibi koruyor.”

AK Parti Mardin İl Başkanı Alma mesajının devamında, “Halkımızın ödediği vergilerle alınan silahları yine halkımızın bütünlüğünü bozmaya yönelik kullanarak 251 şehidimize ve milyarlarca zarara uğrayan milli servetimize mal olan hain darbe gününün izlenimleri gün gibi hafızalarda ki yerini korumaktadır. Birlik ve bütünlüğümüzü bozmak için her türlü hileye başvuran bu çetelerin yapmış olduğu her ihanet, dün olduğu gibi bundan sonra da milletimizin dik duruşu, imanı ve kararlılığıyla yok olmaya mahkûmdur. Milletimizin büyük desteğiyle iktidara gelen AK Partimize, ülkemize ve milletimize yine milletimizin vergileriyle alınan silah, tank ve uçaklarla saldırmaya kalkıştılar. Meclisimizi bombaladılar. Kimsenin gözünün yaşına bakmadan öldürmeye kalkıştılar. Ama milletimizin feraseti ve cesareti daha ileri gitmelerine müsaade etmedi. Çıplak elleri ve gövdeleriyle tanklara, uçaklara meydan okudular. Tüm dünyanın gözü önünde darbecilere hak ettikleri dersi verdiler. Allah bu topraklardan iman dolu milletimizi eksik etmesin.”

İl Başkanı Alma, “Ülkemiz özellikle son 21 yılda yapmış olduğu etkin hamlelerle tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmiştir. Ekonomi, sağlık ve askeri kalkınma başta olmak üzere her alanda takdire şayan yeniliklere imza atmıştır. Tüm bu başarıları hazmedemeyen içerde ki ve dışarıda ki tüm odaklara karşı uyanık olmalı ve millet olarak birliğimizi bozmamalıyız. Özellikle kardeşi kardeşe vurduran hain Fetöcü ve benzerlerine karşı asla müsamahakâr davranmamalıyız. Ecdadımızın, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere miras bıraktığı bu eşsiz toprakları korumalı bıkmadan, usanmadan çalışmalı ve daha ileriye taşımalıyız.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.