“19 Mayıs Cumhuriyete Giden Yolu Aydınlattı”

“19 Mayıs Cumhuriyete Giden Yolu Aydınlattı”
Yayınlama: 19.05.2023
103
A+
A-

Diyarbakır’ın tanınan ailelerinden Tokay ailesinin ferdi ve iş insanı Mehmet Şah Tokay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

(HABER: SEYFFETTİN EKEN)

Diyarbakır’da hayırseverliğiyle tanınan, hayvancılık ve çiftçilik de yapan Tokay, yayınladığı mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak, Milli mücadelenin meşalesini yakarak Cumhuriyete giden yolu aydınlattığını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu tarihi günü Türk gençliğine bayram günü olarak armağan ettiğini aktaran Tokay; “Bugün, Milli Mücadeleyi de başlatan sürecin 104. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek vatan sathına yayılmış, Misak-ı Milli’nin ilan edilmesinin ardından Ankara’da Büyük Millet Meclisi’nin açılışıyla yeni bir safhaya ulaşmıştır” dedi.

19 Mayıs’ın istiklal mücadelemizin en önemli dönüm noktası olduğunu belirten Tokay; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başta gençlerimiz olmak üzere milletimize armağanıdır. Türk gençliği ve yüce Türk Milleti, tıpkı 104 yıl önce olduğu gibi bugün de, aynı heyecan ve duruşla geleceğine, istiklal ve istikbaline sahip çıkarak, emin adımlarla geleceğe yürümeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, özellikle de gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan uğruna tereddüt etmeden kanlarını, canlarını feda eden tüm kahramanları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.