‘3310’dan Tüm Birimlere’ Filminin Galası Yapılacak

‘3310’dan Tüm Birimlere’ Filminin Galası Yapılacak
Yayınlama: 22.06.2023
474
A+
A-

22 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonucu 5 mesai arkadaşı ile şehit edilen Diyarbakır eski İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın hayatının anlatıldığı filmin galası Diyarbakır’da yapılacak.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

Diyarbakır’da 15 Ekim’de galası yapılacak film sinemaseverlerle buluşacak. Bir film şirketi tarafından çekilen “3310’dan Tüm Birimlere” adlı film Diyarbakır’da halkın beğenisine sunulacak.

Dünya tarihinde eşi ve benzerine rastlanmayan bir şekilde suikaste uğrayan, başta Diyarbakırlılar olmak üzere milyonların hala kalbinde yaşayan, onun ardından bölgede doğan çocuklara adı verilen ve devletin şefkatli yüzünü hissettirdiği için bölge insanının polislere bakış açısının olumlu yönde değişmesine vesile olan Okkan, şehit edilmeden önce söylediği ” 3310′ dan tüm birimlere, Diyarbakır halkına dokunanı yakarım ” cümlesi hafızalardaki canlılığını koruyor. 

FİLMİN BÜYÜK İLGİ GÖRMESİ BEKLENİYOR

Ekim ayında galası yapılacak film, Diyarbakırlılar başta olmak üzere milyonlar tarafından büyük ilgiyle izleneceği öngörülüyor. Filmin galasının Şehit Okkan’ın çok sevdiği ve önemsediği şehir olan Diyarbakır’da yapılması da Okkan-Diyarbakır halkının arasındaki özel bağın göstergesi anlamına geliyor.

GEÇEN YIL BALMUMU HEYKELİ YAPILMIŞTI

Geçtiğimiz yıl Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından şehit Müdür Ali Gaffar Okkan’ın balmumu heykeli yapılarak İl Emniyet Müdürlüğü girişine konulmuş ve büyük ilgi görmüştü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.