4 Aylık İşe 25 Bin Kişi Başvurdu

4 Aylık İşe 25 Bin Kişi Başvurdu
Yayınlama: 23.01.2023
11
A+
A-

Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu TYP Programı kapsamında gerçekleştirilecek olan geçici personel alımında iki günde rekor sayıda başvuru yapıldı, sistem kısa sürede kilitlendi.

Diyarbakır Valiliği tarafından geçen hafta sonu duyurulan ve 25 Ocak’ta başvuruların sona ereceği 4 aylık geçici olarak 1350 personel alımı duyurusuna binlerce kişi internet üzerinden e-devlet şifresiyle başvuru yaptı.

Kuyruk ve izdiham gibi görüntülerin önüne geçebilmek için başvuruları online olarak kabul edilmesinin ardından çok sayıda kişi kendi şifreleriyle aynı anda aile bireyleriyle birden fazla başvuru yaparak şansını denedi.

KISA SÜREDE 25 BİN BAŞVURU

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, binlerce işsiz genç 4 aylık iş için başvuru yaptı. Kısa sürede 25 bini aşkın kişinin başvuru yaptığı öğrenildi.

Öte yandan mesai ile birlikte bugün Diyarbakır Çalışma ve İş Kurumu önünde yığılmanın yaşanacağı tahmin ediliyor.

17 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Toplum Yararına Program Yönetmeliği kapsamında 6 Şubat’ta başlayıp 16 Haziran 2023’te sonlanacak şekilde çevre temizliği hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla 25 Ocak gününe kadar kuruma gitmeden e-devlet üzerinden başvuru yapılabilecek.

SGK kaydı ve emekli olanların yansıra, 2017 yılından itibaren azami 270 gün geçici iş hizmetinden faydalanmış kişilerin de başvuramayacak.

Duyuruda aynı haneden başvuru yapan kişilerin başvuru tarihine en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışması sonucu elde ettikleri gelirler toplamının asgari ücretin 1,5 katını aşması halinde bu hanede oturanlardan hiçbirinin yararlanamıyor. Nihai listelerin noter huzurunda çekilen kura ile 3 Şubat’ta açıklanacağı ilan edildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.