4. Olağan Kongresini Yapan HDP: “Diyarbakır’da 12-0 Yapacağız”

<strong>4. Olağan Kongresini Yapan HDP: “Diyarbakır’da 12-0 Yapacağız”</strong>
Yayınlama: 16.01.2023
9
A+
A-

HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanlığı “Çözüm biz’de, savaşa ve sömürüye hayır!” sloganıyla 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Tek listeyle Diyarbakır 4. Olağan Kongresine giden HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’na yeniden mevcut Eşbaşkanlar Zeyyat Ceylan ve Gülistan Atasoy seçildi.

Diyarbakır’da bir salonda gerçekleşen kongrede önceki dönem eşbaşkanları Zeyyat Ceylan ve Gülistan Atasoy aday olarak girdi. Başka adayın olmadığı kongreye HDP Sözcüsü Ebru Günay, HDP Diyarbakır milletvekilleri, Barış Anneleri Meclisi, HDP, DBP il, ilçe eşbaşkanları, TevgeraJinên Azad (TJA), sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları oda temsilcileri katıldı.

HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanları Zeyyat Ceylan, Gülistan Atasoy’un da konuşma gerçekleştirdiği kongrede, HDP Sözcüsü Ebru Günay’ın gündeminde seçim, partisine yönelik kapatma davası ve parti hesaplarına bloke konulması vardı.

“HALKIN İRADESİNE KİMSE BLOKE KOYAMAZ”

HDP hakkındaki kapatma davası ve hesaplarına bloke konulmasına değinen Günay, “AKP bizi durdurmak için partimiz hakkında kapatma davası açarak hesaplarımıza bloke koyuyor. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki hiçbir güç halkın iradesine bloke koyamaz. Bunu en iyi Amed biliyor, halkın iradesini hele özgürlük için yola çıkmış bir halkın iradesini kimse gasp edemez. Gasp edilen irademize karşı Amed 12 sıfır yapacak mı 2023’te? İşte 12 sıfırla AKP’yi tarihin çöp sepetine önce Amed’ten sonra Türkiye’nin tamamında göndereceğiz. 2023’te AKP’siz demokratik, özgür bir Türkiye’de hep birlikte yaşayacağız. Bu bir hakikat ve mücadele azmi Amed bugün bir kez daha bu kararlılığı gösterdi. HDP olarak kapatma davasına karşı da hesaplarımızın bloke edilmesine karşı da arkamızda bu halkın olduğunu biliyoruz. Asla boyun eğmeyeceğiz, asla diz çökmeyeceğiz. HDP bunu en geniş demokrasi ittifakı ile yapacak. Her HDP’li bulunduğu her yerde AKP ve MHP faşizmine kaybettirmeye çalışacak. Dün kazandık, yarın da kazanacağız” diye konuştu.

Kongrede, faaliyet ve mali raporların okunmasının ardından oy kullanılmasının ardından Ceylan ve Atasoy, yeni dönemde de HDP’nin Diyarbakır İl Başkanları olarak seçilmiş oldu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.