80 İlden Gelen Öğretmenler Diyarbakır’da Buluştu

<strong>80 İlden Gelen Öğretmenler Diyarbakır’da Buluştu</strong>
Yayınlama: 04.02.2023
13
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla düzenlenen “Öğretmen Buluşmaları Semineri” 2-3 Şubat tarihlerinde Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

81 ilden 1-5 hizmet yılı olan 279 öğretmenin katıldığı programa Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Daire Başkanı Abdürrahim Yığman, Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve 80 ilden gelen öğretmenler katıldı.

Seminer, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin konuşmasıyla başladı. Küçükali konuşmasında; “Öğretmenliğin birinci kuralı işimizi ve öğrencilerimizi sevmek, sevdirmek ve sevgimizi onlara hissettirmektir. Peygamber Efendimiz (S.A.V) İslam’ı tebliğe başladığında ona inanan, iman eden ilk Müslümanlar, Peygamber Efendimizin ne söylediğinden ziyade onun örnek kişiliğinden, güvenilir kişiliğinden hareketle müslüman olmuşlar. Yunus’un çok güzel bir sözü var, “Her gün yeniden doğarız, bizden kim usana” demiş. Öğretmen her gün yeniden doğmalı, her gün kendisini yenilemeli. Her gün yeni bilgilerle yeni metotlarla öğrencisinin karşısına geçmeli ki öğrenci ondan asla usanmamalı her gün yeni bir şeyler öğrenme heyecanıyla okula koşarak gitmeli” dedi.

Küçükali’nin ardından Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğretmenleri selamlayarak başladığı konuşmada Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen yetiştirmeye dönük gerçekleştirmiş olduğu çalışmalardan ve yeni uygulamalardan bahsetti.

Programın 1. günü, Fatih Akbaba’nın “Kurum Aidiyeti ve İletişim”,  Serhat Yabancı’nın “Etkili İletişim ve Sınır Çizmek” ve Dr. İsmet Kaya’nın “Eğitimin Geleceği, Geleceğin Eğitimi” sunumlarının ardından Eğil ilçemize düzenlenen kültür gezisi ile tamamlandı.

Öğretmenlerle Buluşma Programı, 2. gününde düzenlenen kültür gezisi kapsamında On Gözlü Köprü, Suriçi, Ulucami ve İçkale gezilerinin ardından sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.