AK Partili Belediye Başkanlarından İşten Çıkarılan İşçilere Ziyaret!

AK Partili Belediye Başkanlarından İşten Çıkarılan İşçilere Ziyaret!
Yayınlama: 11.07.2024
45
A+
A-

AK Partili Belediye Başkanlarından İşten Çıkarılan İşçilere Ziyaret!AK Partili belediye başkanlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylem çadırı açan işçilere ziyaret.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

31 Mart seçimlerinde AK Partiden belediye başkanı olarak seçilen Hazro Belediye Başkanı Fuat Mehmetoğlu, Çermik Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmeoğlu, Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe ve Eğil Belediye Başkanı Fırat Seydaoğlu, DEM Partili belediyeler tarafından işten atılan ve eylem çadırı açan işçilere destek ziyareti gerçekleştirdi. 

Ziyaretle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Hazro Belediye Başkanı Fuat Mehmetoğlu, kendi belediyelerinde farklı görüşten çalışanlar olmasına rağmen kimseyi işlerinden etmediklerini söyledi. Başkan Mehmetoğlu, yaptığı açıklamada; “Biz 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde AK Partili belediye başkanı olarak seçildikten sonra belediyelerimizde çalışan hiç kimseye karışmadık. Aksine hangi görüşten olursa olsun her zaman personelimizin yanında olduk. Malesef 31 Mart’ta yapılan seçimlerde DEM Parti’nin kazandığı belediyelerde onlarca kişi işten çıkarıldı. İşten çıkarılan kardeşlerimiz de haklarını aramak için eylem çadırı açtı. Biz de bugün partimizin ilimizdeki diğer belediye başkanlarımız ile birlikte onlara destek ziyareti gerçekleştirdik. Ziyaretimizde onların yanlarında olduğumuzu ve bu sorunun bir an önce çözülmesi için ne gerekiyorsa yapacağımızı söyledik. İnşallah bu kardeşlerimiz en kısa sürede işlerine geri dönerek bu mağduriyetleri son bulur” dedi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.