Annelik Uğruna Ertelediği Sergisini 27 Yıl Sonra Açtı

Annelik Uğruna Ertelediği Sergisini 27 Yıl Sonra Açtı
Yayınlama: 17.07.2023
34
A+
A-

Diyarbakır’da yaşayan Hamdiye Tanırcan, daha önce merak saldığı, ancak evlenip çocuk sahibi olduğu için bıraktığı el işleri, rölyef ve resimlerden oluşan ilk kişisel sergisini 27 yıl sonra açtı.

(ÖZEL HABER: SEYFETTİN EKEN)

İlkokulu bitirdikten sonra ortaokul ve lise diplomalarını dışarıdan alan 22 yaşına kadar 6 yıl gittiği Halk Eğitim Merkezi kurslarında hem kursiyer, hem de öğreticilik yapan Hamdiye Tanırcan, evlendikten sonra her şeyi bırakmak zorunda kaldı.

5 çocuk büyüten Tanırcan, gençliğindeki sergi açma hayali için 2 yıl önce kolları sıvamaya başladı.

Veteriner hekim olan eşi Ahmet Tanırcan’ın da desteği ile internet üzerinden gerekli malzemeleri alan Hamdiye Tanırcan, “Hasret hocamın bu sergide çok büyük emekleri vardı.Tayin sebebiyle göremedi, kendisinin  katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. Oturduğu sitenin havuz başında yaklaşık 50 bin liraya mal olan resim, rölyef ve el işi sergisini açan Hamdiye Tanırcan’ı bu mutlu gününde komşuları ve yakınları yalnız bırakmadı. Sergide geri dönüşüm malzemesinden yapılan şapkalar ve çantalar büyük ilgi gördü” dedi.

27 yıl sonra ilk kişisel sergisini açan Hamdiye Tanırcan, “Çocukları büyüteyim derken zaman geçti ancak içimdeki sanat aşkı hiç bitmedi. 27 yıl sonra ilk kişisel sergimi açtım. Daha önce Halk eğitim Merkezinde iken ortak sergiler açmıştık. Bu benim ilk kişisel sergim olduğu için ve bana ait olduğu için bu mutluluğumu komşularım ve yakınlarımla paylaşmak istediğim için burada açtım” diye konuştu.

Havuz başındaki sergiye gezen komşuları ise, bugüne kadar hep ev hanımı olarak gördükleri Hamdiye Tanırcan için, “Meğerse çok yetenekli bir sanatçı ile komşuymuşuz” demekten kendilerini alamadı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.