Bakan Yardımcısı Madak, Yangın Bölgesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Bakan Yardımcısı Madak, Yangın Bölgesine Taziye Ziyaretinde Bulundu
Yayınlama: 26.06.2024
59
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Dr. Sevim Sayım Madak, 20 Haziran gecesi Diyarbakır’ın Çınar ilçesi kırsal Köksalan Mahallesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi kırsal Yücebağ ve Yetkinler Mahallelerinde meydana gelen yangın sonrası hayatını kaybeden vatandaşların ailelerini ziyaret etti.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

Bakan yardımcısı Madak’a ziyaretinde AK Parti Milletvekili Suna Kepolu Ataman, Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat,  Mardin Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muzaffer Akçam ve kurumun psikososyal destek ekipleri eşlik etti.

Çınar ilçesi Köksalan ve Yazçiçeği Mahalleleri ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler Mahallesi’nde taziye evleri ve hane ziyaretleri gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Dr. Sevim Sayım Madak burada yaptığı açıklamada “Bugün burada, hepimizi derinden sarsan ve yüreğimize kor gibi işleyen bir acıyı paylaşmak için bir araya geldik. Bu elim olayda hayatını kaybeden değerli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla,  yaşanan bu felaketin yaralarını sarmak için devletin tüm imkânları seferber edilmiştir. Bu doğrultuda devletin bütün kurumları gece gündüz demeden ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktadırlar. Her bir kardeşimizin acısı, hepimizin ortak acısıdır. Hepimizin başı sağ olsun. Allah, bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.

Daha sonra tedavisi devam eden yaralıları ve ailelerini hastanede ziyaret eden Madak burada yaralıların sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat ise yangında hayatını kaybedenlerin aileleri başta olmak üzere ilk günden beri bölgede psikososyal destek ekipleri ile birlikte çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek; “Bakan Yardımcımız ve milletvekilimiz ile birlikte yangında hayatını kaybeden aileleri ziyaret ettik. Çok acı bir durum olmasına rağmen devletimizin tüm kurumları koordineli olarak milletinin yanında olduğunu gösterdi. Bugün de bakan yardımcımız Dr. Sevim Sayım Madak ve milletvekilimiz Suna Kepolu Ataman ile birlikte ailelerimizi ziyaret ettik. Vatandaşlarımızın bize olan ilgileri gayet olumluydu. Bakan yardımcımız da mahallelerdeki kadınların her birine sarılarak devletimizin sıcaklığını göstermiş oldu” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.