Batman’da 4 gün sürecek ‘ticaret ve tarım fuarı’ açıldı

Batman’da 4’üncü “Sanayi ve Ticaret” ile “Gıda Tarım ve Hayvancılık” fuarı açıldı.

Batman’da 4 gün sürecek ‘ticaret ve tarım fuarı’ açıldı
Yayınlama: 28.10.2022
7
A+
A-

Otogar bitişiğindeki alanda 27-30 tarihleri arasında gün boyunca düzenlenecek fuarlar, bugün itibariyle kapılarını ziyaretçilere açtı.

Fuarlara, Batman merkezli olmak üzere çevre illerden ve Türkiye’nin değişik illerinden çok sayıda firma katılım sağlıyor.

Batman’da düzenlenen ticaret ve gıda fuarında stant açan Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası (BESO) Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, yaptığı açıklamada, böylesi fuarların şehrin ekonomisine ciddi katkı sağladığını söyledi.

Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası (BESO) Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi

“Batman’ın fuar alanına ihtiyacı var”

Batman’ın fuarlara ihtiyacının olduğunu vurgulayan Çiftçi, “Batman’da 4’üncüsü düzenlenen ‘Sanayi ve Ticaret’ ile ‘Gıda Tarım ve Hayvancılık’ fuarında bizler de yerimiz almış durumdayız. Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak fuara ilk katılımımızdır. Şehrimizin bu tür fuarlara ihtiyacı vardır. Batman’ın sabit bir fuar alanına ihtiyacı var. Metropol olmaya aday bir şehirde fuar alanının olmaması bir eksikliktir.” dedi.

“Bu tür fuarları önemsiyoruz”

Şehirlerin tanıtımı, ekonomik katkısı için fuarların öneminin çok fazla olduğuna işaret eden Çiftçi, şöyle devam etti:

Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak bu tür fuarları önemsiyoruz. İleriki senelerde esnafımıza bu tür fuarlara katılım sağlamaları için teşviklerde bulunacağız. Fuar bugün açıldı, 4 gün sürecek. Bu tür fuarlar esnafların birbirlerini tanımalarına da vesile oluyor. Şehrin dışından bile ziyaretçiler geliyor. Vatandaşlarımız burada alışverişlerini yapabiliyorlar. Esnaflar düzeyinde de halk düzeyinde de fuarın katkısı vardır.

Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş 

“Fuarın doluluk oranı yüzde 99’dur”

Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş ise yaptığı açıklamada, fuara katılım oranının çok iyi olduğunu söyledi.

50’ye yakın firmanın fuara katılım sağladığını aktaran Aydiş, “Trabzon’dan, Tekirdağ’dan, Bursa’dan, Konya’dan, Malatya’dan buraya firmalarımız katılıyor. Çevre illerimiz olan Van, Mardin, Diyarbakır ve Batman’dan gelen firmalarımız var. Fuarımızın doluluk oranı yüzde 99’dur.” diye konuştu.

“Temennimiz fuarların her sene aralıksız devam etmesidir”

Fuarların şehrin ekonomisine ciddi katkı sağladığını belirten Aydiş, devamında şunları söyledi:

“İnsanlar fuarda birbirleriyle kaynaşıyorlar, tanışıyorlar. Burada satıcı malını satıyor, alıcı da malını alıyor. Daha önce burayı hiç görmeyenler Batman’a geliyorlar. Otellerdeki doluluk oranı yüzde 99’dur. Fuardan 3 gün sonra bile bu doluluk olacaktır. Dolayısıyla Batman ekonomisine de büyük katkı sağlıyorlar. Onun için mutluyuz. İnşallah bu fuarlar her sene aralıksız devam edecektir.”(İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.