Batman’da salgında vefat edenlerin anısına 5 bin fidan dikildi

Batman Üniversitesi Batıraman Kampüsünde yapılan fidan dikimine Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, sağlık çalışanları, Batman Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Semih Canpolat, Çin’de başlayıp dünyayı tamamıyla etkisi altına alan ve pandemiye neden olan Covid-19 virüsünün küresel ölçekli bir sağlık problemi oluşturduğunu, birçok bireyin hayatını kaybetmesine neden olduğunu söyledi.

Pandeminin sağlık çalışanlarının özverili çalışmaları sayesinde kontrol altına alınabildiğini vurgulayan Canpolat, şunları söyledi:

“Pandemideki mücadelemizde maalesef hastalarımızla beraber sağlık çalışanlarımız da hayatını kaybetmiştir. Bugün hastalarının sağlığı ve yaşaması için hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızın anısına bin badem ve 4 bin fıstık çamı olmak üzere 5 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz. Dikilen fidanlarımız inşallah ileriki süreçte ürün verebilecek, ürünlerin satışından elde edilen gelir üniversitede okuyan öğrencilerimize burs olarak destek sağlayacaktır.”(İLKHA)