Belediye Başkanı Şahin, Selden Etkilenen Yerlerde İncelemelerde Bulundu

Belediye Başkanı Şahin, Selden Etkilenen Yerlerde İncelemelerde Bulundu
Yayınlama: 18.04.2023
27
A+
A-

Mardin’in Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, su baskınından etkilenen Taşlıburç mahallesi ile Beyazsu mesire alanında incelemelerde bulundu.

Yetkililerden son durum hakkında bilgi alan Şahin, vatandaş ve esnafa “geçmiş olsun” dileğinde bulundu.

Selden zarar gören vatandaşlarla sohbet ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Şahin, yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Olayın yaşandığı ilk andan itibaren Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Midyat Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yağış nedeniyle oluşan su baskınlarından zarar gören Taşlıburç ve Beyazsu Mesire Alanında temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Geçtiğimiz hafta, yaşanan sağanak yağışlar nedeniyle hayat olumsuz etkilenmiş ev ve işyerlerinde su baskınları yaşanmıştı.

Bu kapsamda taşkın dolayısıyla Beyazsu ve etrafından bulunan alanlar, çardaklar, tahtlar, cadde ve sokaklar çamurdan temizlenirken işyerlerine dolan sular boşaltılıyor. Suyun sürükleyerek getirdiği taş, kaya, ağaç ve molozlar iş makinesi aracılığıyla kaldırılıyor. Temizliğin bir an önce bitmesi için ekipler çalışmalarına ara vermeden sürdürüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.