Bilgi evi öğrencileri Ramazan ayının gelişini kutladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde eğitim gören Bilgievi öğrencileri, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelişini etkinliklerle kutladı.

Bilgi evi öğrencileri Ramazan ayının gelişini kutladı
Yayınlama: 24.03.2023
32
A+
A-

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Merkez ve Selahaddin Eyyubi Bilgievleri’nde, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine eğitimin yanı sıra sosyal-kültürel faaliyetler düzenleniyor.

Seminer ve etkinlik salonlarında Ramazan dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi eğitmenleri, Ramazan ayının önemini, yardımların ve hayırlı işlerin yapılması, yoksul ve yetimlerin doyurulması ile daha birçok konuda öğrencilere bilgi verdi.

Merak ettikleri konuları eğitmenlerine danışarak bilgi sahibi olan öğrenciler, Ramazan ayı konulu kısa filmler izledi. Eğitmenler, öğrencilere ayetler ve hadisler hakkında bilgiler verdi.

Öğrenciler; duygu ve düşüncelerinin yer aldığı on bir ayın sultanı Ramazan ayı için yazmış oldukları özgün şiirleri okudu.

Görsel Sanatlar Kulüp öğrencilerinin eğitmenleri eşliğinde hazırladıkları çalışmaları sergilediği programlar, ilahi ve ezgilerinin seslendirilmesiyle sona erdi. (İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.