Büyükşehir Belediyesinden , aşevi ve çölyak fırını çalışmalarına başladı

Mardin’de ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürecek aşevi ve çölyak fırını projelerinin çalışmaları başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesinden , aşevi ve çölyak fırını çalışmalarına başladı
Yayınlama: 16.11.2022
24
A+
A-

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşların günlük bir öğün olmak üzere 10 bin kişilik yemek dağıtımı ve çölyak hastalarının en büyük sorunlarından olan glütensiz unlu mamullerin üretimi için Aşevi ve Çölyak Fırını Projelerinin çalışmalarına başladı.

373 metrekare olan üzerine yapılacak Aşevi Projesinde pişirme alanı, kuru depo, hamur hazırlık alanı, et ve tavuk hazırlık alanı, sebze hazırlık alanı, soğuk hava depoları, bulaşıkhane ve idari alan yer alacak.

276 metrekare alan üzerine yapılan Çölyak Fırını Projesinde, fırın alanı, un ambarı, kiler, soğuk hava deposu, bulaşıkhane gibi gerekli birimler yer alıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Kaymakamlıklarda bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile koordineli şekilde belirlenen ihtiyaç sahibi aileler faydalanacak.

10 ilçede kurulacak dağıtım noktalarında günlük bir öğün olmak üzere 10 bin kişiye sıcak yemek ulaştırılacak. 

Çölyak hastalarının en büyük sorunlarından olan glütensiz unlu mamulleri ihtiyacını gidermek amacıyla yapılacak çölyak fırınında üretilecek mamuller, kent genelindeki ihtiyaç sahibi hastalara ücretsiz dağıtılacak. (İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.