CHP’li Kadınlardan, Dünya Şampiyonu Beritan Akyel’e Ziyaret

<strong>CHP’li Kadınlardan, Dünya Şampiyonu Beritan Akyel’e Ziyaret</strong>
Yayınlama: 29.11.2022
4
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Özdoğan, bilek güreşinde dünya klasmanında derece yapan genç sporcu Beritan Akyel’i ziyaret etti.

CHP Diyarbakır Kadın Kolları Başkanı Özdoğan, Antalya’da yapılan bilek güreşi müsabakasında dünya şampiyonu olan genç kadın sporcu Beritan Akyel’i ziyaret ederek, kendisine hediye takdim etti.

Kadın Kolları olarak tüm kadınların yanında olduklarını ve bu tür başarıların gurur verici olduğunu belirten Özdoğan “Beritan kızımızın koca yüreğine, bilek güreşinde ülkemize ve Diyarbakır’ımıza dünya üçüncülüğü kazandırdığı için canı gönülden teşekkür ediyoruz. Bu tür başarılar bizi çok gururlandırıyor. Biz her zaman üreten, başaran, emek veren kadınların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başarı yolculuğuna henüz yeni 7 yaşındayken başladığını ve ilk müsabakasında il birinciliği elde ettiğini söyleyen Akyel “İlk müsabakamda iki kolda il birinciliği elde ettim ve 1 aylık çalışmadan sonra sol kolda Türkiye ikincisi oldum. Ailemin desteği sayesinde dünya şampiyonasına katıldım ve dünya üçüncüsü oldum. Başarının görünmesi fark edilmesi ve bu ziyaret beni çok onurlandırdı” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.