Çınar’da ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ Sergi Açılışı Yapıldı

Çınar’da ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ Sergi Açılışı Yapıldı
Yayınlama: 14.06.2023
49
A+
A-

Çınar Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası nedeniyle sergi açılışı yapıldı.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

Düzenlenen serginin açılışına Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aziz İde, Metina Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aydın Pirinççioğlu ile Çınarlılar katıldı.

Sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Çınar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Ertekin; “Her yıl düzenlenen 1-7 Haziran Öğrenme Haftası ilçemizde bu sene de coşkuyla kutlandı. Sergimizde el emeği göz nuru hocalarımızın yaptıkları eserle sergilendi. Hayat boyu öğrenme haftası etkinliklerinin amacı hayat boyu öğrenmeyi etkin kılmak, farkındalığı artırmak ve Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünün görünür olmasını sağlamak. Sergimize katılım sağlayan kurum amirlerine teşekkür ederiz.” dedi.

“4 BİNE YAKIN KURSİYERLE TOPLUMA HİZMET VERMEYE ÇALIŞTIK”

Çınar HEM olarak yaptıkları etkinliklerle ilgili de bilgiler veren Müdür Ertekin; “2021 yılında Çınar Halk Eğitim Merkezi’ne müdür olarak göreve başladım. İlk olarak toplumumuzu pandeminin yarattığı travma ve olumsuz etkilerden kurtarmak için neredeyse çalmadığımız kapı girilmedik hane, ulaşamadığımız vatandaşımız kalmadı. Bu süreçte kendi bünyemizde açtığımız çeşitli kursların yanında ilçedeki diğer kurumlarımızla iletişim hâlinde olarak farklı alanlarda kurslar açtık ve bu kurslarımız bayağı rağbet gördü. Yaygın Eğitim (örgün eğitim çağına çıkmış 7 den 70 e bütün vatandaşlarımız) olarak çalışmalara devam edip Eylül 2022-15 Haziran 2023 tarihlerini arasında 300’e yakın kurs modülü ve 4 bine yakın kursiyerlerimizle topluma hizmet vermeye çalıştık” diye konuştu.

“KURSİYERLERİ YETİŞTİRİP BÜNYEMİZDE ÇALIŞTIRIYORUZ”

Çınar HEM olarak yaptıkları faaliyetleri ilçe kaymakamı ve ilçe milli eğitim müdürünün destekleriyle yaptıklarını belirten Ertekin; “İlçemizde Halk Eğitim Merkezi olarak yaptığımız sergiler ve aktivitelerle burada 7’de 70’e tüm vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Şu anda kursiyer olarak başlayıp eğittiğimiz kursiyerler, aldıkları belgelerle usta öğretici olarak kurumumuzda çalışan personellerimiz bulunmaktadır. Yaptığımız bu çalışmalarda bugüne kadar bize her türlü desteklerini sunan başta Çınar Kaymakamımız Muhammed Fatih Günlü ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Aziz İde’ye kurumumuz adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.