Çukobirlik Genel Başkanlığı’na Diyarbakırlı ‘BAL’ Seçildi

<strong>Çukobirlik Genel Başkanlığı’na Diyarbakırlı ‘BAL’ Seçildi</strong>
Yayınlama: 25.12.2022
139
A+
A-

Diyarbakırlı iş insanı Abdurrahman Bal, geçtiğimiz gün yapılan seçimlerinde kullanılan oyların çoğunu alarak Çukobirlik Genel Başkanı Seçildi

Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bal’ın yanı sıra Bismilli Sabahattin Karabulut’ta yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Kısa adı Çukobirlik olan Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin 2021/2022 iş yılı olağan genel kurul toplantısı yapıldı. adana’da yapılan ve iki liste halinde gidilen seçimlerde başkan adaylarından Selahattin Güneş’e ait listeye 31 oy çıkarken, Abdurrahman Bal 58 oy aldı.

Çukobirlik’te önceki gün gerçekleştirilen genel kurulda seçilen yönetim kurulu ilk toplantısında görev bölümü yaptı. Buna göre, Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Abdurrahman Bal (Diyarbakir) yönetim kurulu üyeliklerine Cevdet Akıl (Ceyhan) Sabahattin Karabulut (Bismil) Hasan Küreşoğlu ( Antakya), Bekir Bulut ( Yükseköğretim Kotası) ve Murat İsmet Haseki ( Yükseköğretim Kotası) getirildi.

Delegelerin yoğun ilgi gösterdiği seçimlerden önce kısa bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Bal, kooperatifçilik bilincini geliştirmek ve yerleştirmek için büyük çaba harcadıklarını, kurumun ve ortakların menfaatlerini en iyi şekilde koruma çabasında olduklarını söyledi.

ÇOKUBİRLİK BÖLGEDE 36 YERDE HİZMET VERİYOR.

Çukobirlik, Çukurova bölgesinde pamuk üreticilerinin ürünlerini değerlendirmek ve üreticiye destek sağlamak amacı ile 15.10.1940 yılında 2834 sayılı Tarım Satış Kooperatifleri Yasası’na göre; ortakla oluşturdukları bir Kooperatifler Birliği’dir. Günümüzde 36 kooperatifi ile üretici ortağına hizmet vermektedir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.