DBB, 202 Bin Kişiye İkramda Bulundu

DBB, 202 Bin Kişiye İkramda Bulundu
Yayınlama: 08.02.2023
11
A+
A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşlar için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Diyarbakır itfaiyesi oluşturduğu 120 kişilik ekiple, enkaz kaldırma çalışmalarında yer alıyor. İtfaiye erleri enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılması için çalışmalarını hassas bir şekilde sürdürüyor.

AFAD ve diğer kurtarma ekipleriyle beraber hareket eden itfaiye ekipleri, 24 saat esasına göre enkaz yerlerinde çalışmalarına devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına ait ekskavatör, kepçe, kamyon, vinç ve diğer iş makineleri enkaz kaldırma çalışmalarında yer alıyor.

202 BİN KİŞİYE ÇORBA, KAHVALTILIK, YEMEK İKRAMI!

Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşların barınma ve yemek ihtiyaçlarını gideriyor. Büyükşehir Belediyesi, spor salonları, hizmet alanları ile Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’ni depremden etkilenen vatandaşların barınmasına tahsis etti. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, depremden etkilenen vatandaşların ve enkaz alanındaki görevlilerin yemek ihtiyaçlarını gideriyor.

Büyükşehir Belediyesi, şu ana kadar deprem alanı bölgesi ve toplanma alanlarında toplam 202 bin kişiye çorba, kahvaltılık, yemek ikramında bulundu. Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağdur olmaması için yeme ve içme hizmeti vermeye devam edecek.

VALİ SU, ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, depremin ardından devam eden enkaz çalışmalarını inceledi. Vatandaşların dertleri dinleyen Vali Su, vatandaşlara yapılanlar ikram, çadır, konaklamalar ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Su’ya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi eşlik etti.

GEZİCİ AŞEVİ

Genel Sekreter Çiftçi, Bağlar Belediyesi Şehit Atakan Arslan Yerleşkesinde yer alan

Büyükşehir Belediyesine ait gezici aşevinde incelemede bulunup çalışmaları koordine etti.

BELEDİYE OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su’nun talimatıyla depremin ardından ulaşımda sorun yaşanmaması amacıyla başlatılan ücretsiz toplu taşıma hizmeti devam ediyor.

Ulaşım Daire Başkanlığınca alınan karar doğrultusunda şehir içinde Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler, şehir içinde 10 Şubat Cuma gece Saat 01.00’e kadar vatandaşları ücretsiz taşımayı sürdürecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.