Diyarbakır Valisi Su, basın mensuplarıyla buluştu

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, kentte basın-yayın alanında çalışma yürüten yazılı ve görsel medyanın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Diyarbakır Valisi Su, basın mensuplarıyla buluştu
Yayınlama: 17.12.2022
38
A+
A-

Merkez Sur ilçesinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ait sosyal tesiste basın mensuplarıyla bir araya gelen Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, basın mensuplarının yaşadıkları ve kentte şahit oldukları sorun ve sıkıntıları dinlemek üzere program düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi’nin hazır bulunduğu basın buluşmasında konuşan Vali Su, basın ve medya sektöründe çalışanların devlet kurumları gibi kamu hizmetini yaptığının altını çizdi.

Basın mensuplarının çalıştıkları kentte 2 önemli hizmeti gerçekleştirdiklerini söyleyen Vali Su, “Birincisi ilimizde, ülkemizde ve dünyada olan olaylar hakkında halkı ve toplumu doğru bir şekilde bilgilendiriyorsunuz. İkincisi vatandaşların sorunlarını, dileklerini ve taleplerini ilgili mercilere aktarmak ve ilgili mercilerinde bununla ilgili çalışmalarını vatandaşlara aktarma bakımından hakikaten çok önemi bir işlevi yerine getiriyorsunuz.” dedi.

Haber metinlerinde dile getirilen sorun ve sıkıntıların ilgili kurumlar açısından büyük kolay sağladığını ifade eden Vali Su, “Bir sorunu tek tek insanlardan dinleyerek tamamının tespiti mümkün değildir. Gazetelerinizde veya internet sitelerinizde bir sıkıntıyı veya kamu kuruluşlarıyla ilgili bir sorunu gördüğümüzde bizde kendimize hemen bir görev çıkartıyoruz. Vatandaşın mağduriyeti gazeteye yansımış diyerek hemen ona müdahale ediyoruz. Böylelikle vatandaşımızın sorununu çözme açısından da bizlere büyük bir katkınız ve faydanız oluyor.” şeklinde konuştu.

Genel İdare ve Büyükşehir Belediyesi olarak yürütülen çalışmaları ferdi değil, kurum olarak yaptıklarının altını çizen Su, gerek kentin tanıtımı gerekse eksikliklerin giderilmesi yönünde basın önemine dikkat çekti.

Kentin sorunları ve basın mensuplarının yaşadıkları sıkıntıların iletilmesi söyleşisiyle devam eden program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. (İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.