Diyarbakır’da 478 Bin Öğrenci Karne Aldı!

Diyarbakır’da 478 Bin Öğrenci Karne Aldı!
Yayınlama: 16.06.2023
46
A+
A-

2022-2023 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle sona ererken, Diyarbakır’da da 478 bin öğrenci karnesini aldı.

(HABER & FOTOĞRAF: SEYFETTİN EKEN)

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Kayapınar ilçesinde bulunan Prof. Dr. Fuat Sezgin İlkokulu’nda karne dağıtım törenine Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, İl Milli Eğitim müdürü Murat Küçükali, Kayapınar Kaymakamı Arif Karaman ile Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayahan Subaşı katıldı.

Diyarbakır’da 478 bin öğrencinin karne aldığını belirten Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, bu yılın eğitim dönemi boyunca gayret sarf eden öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Geldiği okulda önce öğretmenlerle bu yılın değerlendirmesini yapan Vali Su, ardından birinci sınıftaki öğrencilere karnelerini vererek onlara yaz tatilinde okuması için kitap hediye etti.

Bugün yaz tatilinin başladığını ve bin 696 okulda 478 bin öğrenci karnelerini aldığını belirten Vali Su; “Bugün 2022-2023 Eğitim ve öğretim sezonunun sonuna geldik. İlimiz genelinde bin 696 okulda 478 bin öğrencimiz karne heyecanı yaşıyor. Bir üst sınıfa geçen ve mezun olan öğrencilerimiz var. Bu sezon içerisinde yoğun bir gayret sarf ederek çalıştılar. Ailelerimiz ve öğretmenlerimiz büyük bir gayret gösterdi. Bu eğitim ve öğretim yılında emek ve destek veren bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilere çok teşekkür ediyorum.

İnşallah yaz tatillerini de güzel bir şekilde değerlendirecekler. Kitap okuyarak, spor yaparak, kendilerini geliştirerek, varsa kırık dersleri iyileştirerek inşallah 2023-2024 Eğitim-öğretim sezonuna hazır bir şekilde Eylül ayında başlamış olacağız. Emeği geçen tüm velilerimiz, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Karne dağıtımının ardından okulda öğrencilerin çizdiği resimlerin dizildiği sergiyi gezen Vali Su ve beraberindeki heyet, öğrenci ve öğretmenlerin birlikte çektiği hatıra fotoğrafının ardından okuldan ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.