Diyarbakır’da 56 Saat Sonra Mucize Bir Kurtuluş Daha!

Diyarbakır’da 56 Saat Sonra Mucize Bir Kurtuluş Daha!
Yayınlama: 08.02.2023
12
A+
A-

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin Diyarbakır’da hasar verdiği bölgelerin başında gelen Bağlar’da 56 saat enkaz altında kalan Hediye Aslan isimli kadın ekiplerin çalışmasıyla sağ olarak çıkarıldı.

Mevlana Halit Mahallesi’nde depremin meydana geldiği ilk günde yıkılan binanın enkazında kalan vatandaşları kurtarmak için seferber olan ekiplerin çabaları sonuç verdi. 56 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen Hediye Aslan kurtarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“Olağanüstü Bir Mücadele Var”

Enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak ve depremden etkilenenlerin yaralarını sarmak için olağanüstü bir mücadelenin ortaya konulduğunu paylaşan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Acımız çok büyük, kaybettiğimiz insanlarımız için yaşadığımız acılar tarifsiz. Ancak diğer yandan enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmak için de olağanüstü bir mücadelenin içerisindeyiz. Kurtardığımız her bir can umudumuzu artırmaktadır. Çok şükür bir vatandaşımız daha sağ olarak çıkarıldı. Ekiplerimiz, AFAD ve diğer kurumların ekipleriyle beraber canla başla çalışıyor. Enkaz altında kalan vatandaşlarımız için de umutlarımızı koruyoruz. Rabbimin yardımıyla yaralarımızı birlikte saracağız.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.