Diyarbakır’da Down Sendromlular İçin Cafe Açılacak

Diyarbakır’da Down Sendromlular İçin Cafe Açılacak
Yayınlama: 03.07.2023
87
A+
A-

Diyarbakır Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği Başkanı Mehmet Ali Elbey, önümüzdeki süreçte Down Sendrom’lu bireyler için onlara sosyal aktivitelerini rahatlıkla yapacağı bir mekan açacak.

(ÖZEL HABER: SEYFETTİN EKEN)

Elbey, önümüzdeki süreçte kamu kurum yetkilileriyle bu konuda istişarelerde bulunacaklarını ve Down Sendromlu bireyler için sosyal anlamda kendilerini iyi hissettirecekleri bir mekan açacaklarını söyledi.

Elbey, yaptığı açıklamada; “Down Sendromlu bireylerimiz bizim için bir değerdir. Ve bu bireylerimizin kendilerini rahat hissedeceği, sosyal aktivitelerini rahatlıkla yapacağı bir mekan açmayı düşünerek böyle bir proje hazırlıyorum. [3/7 20:09] Mehmet Ali Elbey İnşaat: Batı illerimizde gözlemdiğimiz kadarıyla sadece Down Sendromlu çocuklarımızın mekanları mevcut ancak ilimiz Diyarbakır ve çevre illerde böyle bir aktivite bulunmuyor. Konu ile ilgili girişimlerimizle gerek Cumhurbaşkanlığı, gerek Sağlık Bakanlığı, gerek valiliğimiz ve mevcut yerelde bulunan rehabilitasyon merkezlerimizin istişaresi ile yapılacak” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.