Diyarbakır’da Koruyucu Aile Günü Etkinliği Düzenlendi

Diyarbakır’da Koruyucu Aile Günü Etkinliği Düzenlendi
Yayınlama: 30.06.2024
44
A+
A-

Diyarbakır’da 30 Haziran Koruyucu Aile Günü etkinliği düzenlendi.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

Diyarbakır Öğretmenevi’nde düzenlenen etkinliğe Diyarbakır Vali Vekili Abdullah Çiftçi, Milletvekili Suna Kepolu Ataman, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, kurum personeli, 25 koruyucu aile ve çocukları katıldı.

Etkinlikte konuşan Diyarbakır Vali Vekili Abdullah Çiftçi, medeniyetin özünün merhamet olduğunu vurgulayarak, koruyucu aile olmayı kabul eden 63 aileyi tebrik etti.

Koruyucu ailelerin hem çocuklara sahip çıkarak kendi evlerine bereket kattıklarını, hem de Allah’ın takdirini kazandıklarını ifade eden Vali Vekili Çiftçi, “Bir insanı kurtarmak, üzerinde güneşin doğup battığı her şeyden daha hayırlı ve kıymetlidir. Siz bu çocuklara sahip çıkarak aslında insanlığa, medeniyetimizin değerlerine sahip çıkıyorsunuz. Çocuklarımız gönülden benimseyerek kucak açan tüm ailelerin bu özel gününü tebrik ediyorum.” dedi.


Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat ise Diyarbakır’daki Sevgi Evleri’nde 0-2 yaş aralığında 20 çocuk, 0-6 yaş aralığında 50 çocuğun aile sevgisi beklediğini söyledi. Güçlü bir toplum olabilmek için güçlü bireylere ihtiyaç olduğunu vurgulayan Polat, tüm kadınları koruyucu aile olmaya davet etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.