Diyarbakır’da Mevlid-i Nebi Etkinliği Düzenlendi!

Diyarbakır’da Mevlid-i Nebi Etkinliği Düzenlendi!
Yayınlama: 30.04.2023
82
A+
A-

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Diyarbakır’da düzenlenen Mevlid-i Nebi etkinliğine katılan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Mevlid-i Nebi etkinliğinin Kürtleri inancından uzaklaştırmaya ve kirli algılar oluşturmaya çalışanlara bir mesaj olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Diyarbakır’da düzenlenen yüzbinlerin katıldığı Mevlid-i Nebi etkinliğine katıldı.

Etkinliğe KDP Genel Başkanı Mesut Barzani’yi Temsilen Genel İşler Sorumlusu Cafer Eminki ve heyetiyle ile birlikte gelen Yapıcıoğlu, yurt dışından ve yurt içinden etkinliğe katılan alimlerle tek tek tokalaşarak sohbet etti.

Etkinlikle ilgili basına kısa bir demeç veren Yapıcıoğlu, yaşanan salgın hastalıktan dolayı uzun zamandır bu tür etkinliklerin yapılmadığını belirterek etkinliğe yoğun katılım olmasının bunun göstergesi olduğunu söyledi.

Mevlid-i Nebi etkinliğinin Kürtleri inancından uzaklaştırmaya çalışan ve kirli algılar oluşturmaya çalışanlara bir mesaj olduğunu ifade eden Yapıcıoğlu, şöyle konuştu; “Bizimle ilgili, bu etkinliği düzenleyen kardeşlerimizle ilgili kara propagandalara, oluşturulmaya çalışılan kirli algılara çok güzel bir cevap veriyor. İşte yüzbinler, işte millet… ‘Sizin kara propagandalarınız, sizin kara çalmalarınız bir işe yaramıyor. Biz kimin kim olduğunu, neyin ne olduğunu, kimin bu memleketin ve milletin sevdası ile dolu olduğunu, kimin bu millete hizmet etmeye çalıştığını, kiminde sadece kara çalmak, sadece eleştirmek, sadece iftira atmak ile meşgul olduğunu biliyoruz’ diyor adeta bu meydan. Umarım o kötü işleri yapanlar da bu meydanın sesini duyar da kendilerine bir çeki düzen verirler diye temenni ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.