Diyarbakır’da Ölü Sayısı 61’e Yükseldi!

Diyarbakır’da Ölü Sayısı 61’e Yükseldi!
Yayınlama: 07.02.2023
87
A+
A-

Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği Diyarbakır’da tablo ağırlaşıyor. Şuana kadar 61 kişi hayatını kaybederken, 478 kişi yaralandı. Depremden 18 saat sonra 13 yaşındaki çocuk kurtarıldı.

Kahramanmaraş merkezi depremin etkili olduğu 10 kentten biri olan Diyarbakır’da saatler geçtikçe tablo ağırlaşıyor. Saat 04.17’deki ilk depremde 7 binanın yıkıldığı Bağlar ve Yenişehir ilçesindeki enkazlarda AFAD, UM-KE, İtfaiye, Jandarma ve Kızılay ekiplerinin çalışmaları sonucu Tesisler semtindeki Serin 2 Apartmanı’ndan dört vatandaş 16 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı.

7.7’LİK DEPREMİN ETKİLEDİĞİ DİYARBAKIR’DA DURUM NE?

Şu ana kadar enkaz altından ölü olarak çıkarılanların sayısı 61’e yükselirken, yaralı sayısı 500’ü aştı. Tedavileri tamamlanan 289 yaralı ise işlemleri tamamlanarak, taburcu edildi.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUK YARALI OLARAK ENKAZDAN ÇIKARILDI

Yıkan binalarda arama kurtarma çalışmaları ise sürüyor. Kentte çöken bir binanın enkazından yaklaşık 18 saat sonra 13 yaşındaki çocuk yaralı halde çıkarıldı.

BAĞLAR’DA MUCİZE KURTULUŞ


Enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği Bağlar’da enkazdan 16 saat sonra 1’i çocuk olmak üzere 4 vatandaş sağ olarak kurtarıldı.

ÇADIRLARDA ISINMA SORUNU

Diyarbakırlı vatandaşların büyük bölümü geceyi kapalı spor salonları ile araçlarında geçirdi. AFAD tarafından kentin farklı noktalarında kurulan çadırlarda ise vatandaşlar ısınma sorunu yaşadı.

DİYARBAKIR BOŞALDI

Öte yandan 7.6 şiddetindeki ikinci büyük deprem sonrası bazı vatandaşlar hasarlı yapılara gitmedi. Vatandaşların kırsal ilçelere akın ettiği Diyarbakır’da kent merkezi neredeyse boşaldı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.