Diyarbakır’da PTT’nin 183. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Diyarbakır’da PTT’nin 183. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
Yayınlama: 23.10.2023
30
A+
A-

Diyarbakır’da Posta ve Telgraf Teşkilatının (PTT) 183. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Sur ilçesinde bulunan Merkez PTT şubesinde etkinlik yapıldı.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), 23 Ekim 1840 tarihinde Osmanlı Devleti içerisinde iletişim ve haberleşmeyi sağlamak üzere Posta Nezareti adıyla kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak faaliyet gösteriyor. PTT AŞ, tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’da da 183. kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.

PTT’nin kuruluş yıl dönümüyle aynı rakamları taşıyan 183 gişe numarasını alan bir vatandaşa PTT Başmüdürü Rıdvan Acar tarafından çiçek, PTT albümü, müşterinin çocuğuna PTT atkı ve beresi hediye edildi.

Etkinlikte konuşan PTT Diyarbakır Başmüdürü Rıdvan Acar, PTT’nin 183. kuruluş yıl dönümünün hayırlı olması temennisinde bulundu. Başmüdür Acar; “Vatandaşlarımızın fikirleri bizim için çok önemli. Sürekli iyileştirme politikasıyla çalışan bir kurumuz. 2 asırlık bir tecrübemiz var. Bu tecrübemizi mümkün olduğunca vatandaşa güzel hizmet etmek için kullanıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyonu ışığında yenilikçi çözümler ile vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla sunmayı geçmişte olduğu gibi bugün de sürdüreceğiz.

Dünyada büyük bir hızla yaşanan dijital değişim ve dönüşümü yakından takip ederek çalışmalarını sürdüren PTT AŞ, iki asra yaklaşan tecrübesini yenilikçi bir hizmet anlayışı ile birleştirerek, hizmet sunduğu alanlarda Türkiye Yüzyılı vizyonu ile bir dünya markası olma hedefine emin adımlarla yürüyor. Bu vesileyle destansı tarihine yaraşır hizmetleriyle bugüne de adını altın harflerle yazdıran değerli PTT ailemizin 183. yılını kutluyor, memlekete hizmet aşkıyla perçinlenecek nice yıllar diliyorum” dedi.

Sıra fişi 183 olan Songül Güler ise PTT ile ilgili olarak şunları kaydetti; “PTT’nin 183. yıl dönümü kutlu olsun. Tüm işlemlerimizi PTT’de yapıyoruz. Memnunuz, teşekkür ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.