Diyarbakır’da Sanal İstihdam Fuarı

Diyarbakır’da Sanal İstihdam Fuarı
Yayınlama: 21.12.2022
93
A+
A-

İŞKUR Genel Müdürlüğü öncülüğünde, 22-23 Aralık 2022 tarihlerinde Diyarbakır, Gaziantep ve Mardin illerinin katılımıyla ‘sanalistihdamfuari’ adresi üzerinden Sanal İstihdam Fuarı düzenlenecektir.

Diyarbakır’da faaliyet gösteren 30’dan fazla firmanın stant açacağı sanal fuarda, online olarak işverenlerin, iş arayanların ve mezun-öğrencilerin buluşması planlanmaktadır. Fuarda; öğrenciler ve mezunlar firma yetkilileri ile görüşerek özgeçmişini ulaştırabilir, İş başvurusu yapabilir ve planlanan çevrimiçi seminerlere katılım sağlayabilirler.

SANAL İSTİHDAM FUARI NEDİR?

İstihdam seferberliği kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen istihdam fuarları ve kariyer günleriyle işveren ve iş arayanları buluşturan Kurum, erişebilirliği kolaylaştırmak için bu etkinlikleri dijital ortama taşıdı. İş arayanların, herhangi bir sebeple katılamadığı istihdam fuarı ve kariyer günlerine erişebilmesi için “Sanal Fuar” uygulamasını başlatan İŞKUR, iş görüşmelerinde mesafeleri de kaldırdı.

İstihdam seferberliği kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşen İstihdam Fuarlarımız ve Kariyer Günlerimiz oluşturulan ‘ Sanal Fuar ‘ teknolojisi ile daha global ve ulaşılabilir hale geliyor.

Vatandaşlar, Sanal Fuar tarihlerinde internet adresine girerek, katılımcı firmalar ile yazılı veya görüntülü olarak görüşebilecek ve online olarak CV’ lerini bırakabileceklerdir.

Sanal istihdam fuarı nasıl ziyaret edilir?

1) Cep telefonu, bilgisayar veya tabletinizden ‘sanalistihdamfuari’ adresine girin,

2) İŞKUR hesabınız ile giriş yapın,

3) Profilinize önceden hazırladığınız CV’ yi yükleyin veya yeni CV oluşturun,

4) Katılımcı firma yetkilileri ile görüşün,

5) İstediğiniz firmaya CV’nizi bırakın.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.