Diyarbakır’da ‘Taktir’ Belgesi Getiren Öğrencilere Bedava Döner

Diyarbakır’da ‘Taktir’ Belgesi Getiren Öğrencilere Bedava Döner
Yayınlama: 20.01.2024
21
A+
A-

Diyarbakır’da öğrencileri başarıya teşvik etmek amacıyla bir iş yerinde işletmeci Ertan Çiçek, ‘Takdiri kap döneri ye’ kampanyası başlattı.

Çiçek, “Bazı öğrenciler teşekkür belgesi alıp geliyor ve bize bir sonraki dönem takdir sözü verip gelip döneri alacağını söylüyor. Şuana kadar takdir belgesini alan 150 öğrenci geldi. Hedefimiz bin veya 2 bin öğrencinin gelmesidir.” dedi.

Kayapınar ilçesinde, günde 450 kilogram döner satan bir iş yeri, karne günü için yaptığı kampanya ile öğrencilerin uğrak noktası oldu. İş yeri karne gününde sosyal medyada paylaşım yaparak takdir belgesi alan öğrencilere, ‘Takdiri kap döneri ye’ sloganıyla ücretsiz dürüm hediye edeceğini duyurdu. Karnesini alan çok sayıda öğrenci de iş yerine gelerek, takdir belgesini gösterip döner aldı. 2 gün sürecek olan kampanyanın ilk gününde karnesini alan yaklaşık 150 öğrenciye döner dağıtıldı.

‘BU YIL TAKDİR ALAN ÖĞRENCİLERE İKRAMDA BULUNMAK İSTEDİK’

İşletme sahibi Ertan Çiçek, bu yıl takdir alan öğrencilere ikramda bulunmak istediklerini aktardı. Çiçek, “Bazı öğrenciler okuldan kaçıyor ve derslerinden geri kalıyor. Bizde böyle bir kampanya yaptık. Takdir alan öğrencilerin buraya gelmesi için. Bazı öğrenciler teşekkür belgesi alıp geliyor ve bize bir sonraki dönem takdir sözü verip, gelip döneri alacağını söylüyor. Şuana kadar 150 öğrenci geldi. Hedefimiz bin veya 2 bin öğrencinin gelmesidir. Biz okul okumadık ama esnaflık yapıyoruz. Onlar okul okusunlar. Buraya gelen bazı öğrenciler ya paket yapıp eve gidiyor ya da burada dönerini yedi”  dedi.

‘BURADA TAKDİR BELGESİNİ ALANLARA ÜCRETSİZ VERİYORLAR’

Takdir belgesini getiren öğrencilerden Ahmet Faruk Mızrak, 8’inci sınıf öğrencisi olduğunu söyledi. Mızrak, “Takdir belgesi aldım. Döneri gerçekten güzel yapıyorlar. Közde yaptıkları için mangal tadı veriyor ve çok güzel oluyor. Takdir belgesi aldım. Burada takdir belgesini alanlara ücretsiz veriyorlar. Bende buraya geldim. Daha önce de burada yedim çok güzel olduğu için takdir alınca tekrar geldim.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.