DTİOSB’de 7 Tekstil Fabrikasının Tahsisi İçin Protokol İmzalandı

DTİOSB’de 7 Tekstil Fabrikasının Tahsisi İçin Protokol İmzalandı
Yayınlama: 08.04.2023
37
A+
A-

Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (DTİOSB)’nde tamamlanan 7 tekstil fabrikasının tahsisi için protokol imza töreni Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde yürütülen “2021 Yılı Çalışan ve Üreten Gençler’’ programı kapsamında Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nce Sektörel Kümelenmenin Tamamlanması Projesi hayata geçirildi.
Diyarbakır’da istihdamı kolaylaştırmak, işsizlik oranlarını azaltarak daha fazla gence iş imkânı sağlamak, tekstil ve hazır giyim yatırımlarını geliştirerek üretim kapasitesini artırmayı amaçlayan ‘Sektörel Kümelenmenin Tamamlanması Projesi’ile 7 fabrika hazır hale getirildi. 

Toplam 24 milyon 585 bin TL yatırımla tamamlanan proje kapsamında tekstil/hazır giyim sektörüne yönelik Diyarbakır Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde toplamda 10 bin 500 metrekare (her bir fabrika 1 bin 500 metrekare) kapalı alana sahip modern 7 adet hazır fabrika binası inşa edildi.

İnşa edilen fabrika binalarının hazır giyim sektörüne tahsisi ile ilgili 7 firma ile protokol imza töreni, Vali Ali İhsan Su ve firma yetkilileri tarafından gerçekleştirildi.

Programda yaptığı konuşmasında projenin Diyarbakır’a hayırlı olmasını temenni eden Vali Su, fabrikaların yapımında desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, Gençlik ve Spor Bakanlığına, Karacadağ Kalkınma Ajansına, proje sahibi kurumlara ve üretim gerçekleştirecek olan firmalara teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.