EDKS Sistemi Diyarbakır’da Denenmeye Başlandı

EDKS Sistemi Diyarbakır’da Denenmeye Başlandı
Yayınlama: 03.11.2022
26
A+
A-

Karaman, Tapu ve Kadastro 7. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda hayata geçirilen Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EDKS) uygulamasının Diyarbakır’da ilk kez başlatılması nedeniyle Tapu ve Kadastro 7. Bölge Müdürlüğü ve Kayapınar Tapu Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Ziyarette, Başkan V. Karaman, Tapu ve Kadastro VII.(Diyarbakır) Bölge Müdürü Murat Çalık’tan Diyarbakır’da ile Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 37 Tapu Müdürlüğü’nde aynı anda ilk kez hayata geçirilen Tapu ve Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi ve kadastro hizmetleri hakkında genel bilgi aldı.

Bölge Müdürü Çalık, Karaman’a Sultan II. Mehmet’in tuğrasının bulunduğu tablo hediye etti. Karaman daha sonra Kayapınar Tapu Müdürlüğüne geçerek, burada elektronik kimlik doğrulama sistemi ve uygulaması ile ilgili birebir işleyişte bulunarak, Müdürlük çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Tapu Müdürlüğü personelini tek tek ziyaret ederek, sohbet eden Karaman’a, Tapu Müdürü Ersin İde tarafından 1935 tarihli Atatürk’ün kendi taşınmazını Dışişleri Bakanlığı’na tahsis edilmek üzere Maliye Hazinesine bağışladığı resmi senedin tablosu hediye edildi.

EKDS’yi ilk kez kullanacak vatandaşlarla da uygulama hakkında sohbet eden Karaman, daha sonra Tapu Müdürlüğü’nden ayrıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.