Ehliyet alacaklar dikkat

Güneydoğu sürücü kursları federasyon başkanından önemli açıklamalar

Ehliyet alacaklar dikkat
Yayınlama: 05.11.2023
28
A+
A-

Güneydoğu Sürücü Kursları Federasyonu (GASKEF) başkanı Yaşar Mansur Yılmaz, Ehliyet kurs ve harç ücretleri ile ilgili yılbaşı itibariyle yeni ücretler konusunda açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili olarak henüz ehliyet sahibi olmayan binlerce vatandaş; 2024 ehliyet kurs ve harç ücretlerine yapılacak olan zamlardan dolayı ehliyet almayı düşünen vatandaşların dikkatli okumasın gereken bir haber. 14 bin TL olan ehliyetin maliyetinin 20 bine dayanacağı bilgisi verilmektedir.

GASKEF başkanı Yaşar Mansur Yılmaz Ehliyet almayı planlayan gençleri önemli bir konuda bilgilendirerek şu bilgileri aktardır. “Her yıl olduğu gibi bu yıl sonunda da harçlara zam yapılması bekleniyor. Ayrıca gelecek olan asgari ücretler zamları konusunda, Akaryakıt fiyatlarının artışı, otomobilde yedek parça sıkıntısı, artan personel giderleri ve tüm bu ücret ve fiyatlar sürücü kursları giderlerinin en önemli kalemlerini oluşturuyor. Bunun yanında maliye harçları konusunda yapılacak artışlardan dolayı kurslarımızda önemli artışa geçme mecburiyetinde kalacak.

GASKEF başkanı Yaşar Mansur Yılmaz’ın yaptığı açıklamalarına bakılırsa  kayıt yapacak olan vatandaşların kayıt konusunda acele etmeleri gerekmekte oldu görülmektedir.14 bin TL olan ehliyet fiyatlarının 20 bin TL olabilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.