Endokrinolojinin Kalbi Mardin Artuklu Üniversitesinde Attı

Endokrinolojinin Kalbi Mardin Artuklu Üniversitesinde Attı
Yayınlama: 07.05.2024
15
A+
A-

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Tıp Fakültesi ve Türkiye Endokrinoloji Ve Metabolizma Derneği (TEMD) işbirliğinde Mardin’de önemli bir tıp etkinliği gerçekleştirildi.

  Türkiye Endokrinoloji Ve Metabolizma Derneği tarafından hazırlanan ‘Obezite, Dislipidemi Ve Hipertansiyon Eğitim Sempozyumu’ bu yıl ilk defa öğrenci alan Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi paydaşlığında MAÜ Rektörlüğü Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

‘Obezite, Dislipidemi Ve Hipertansiyon Eğitim Sempozyumu’ açış konuşmaları MAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reşit Yıldız ve TEMD Başkanı Prof. Dr. Mustafa Cesur tarafından yapıldı.

Sempozyuma Türkiye’nin Farklı Şehirlerinden Tıp Hocaları Katıldı

Türkiye’nin farklı şehirlerinden alanında uzman tıp hocalarının katıldığı sempozyumda Obezite, Dislipidemi ve Hipertansiyon ile alakalı tanılar, yeni yaklaşımlar ve tedavi süreçleri konuşuldu.

Sempozyum kapsamında gerçekleştirilen oturum, söyleşi ve konferanslarda Obezite, Dislipidemi ve Hipertansiyon hastalıkları ve hastalarıyla ilgili güncel durumlar, risk yönetimleri ve gelecek tedavileri de detaylı olarak değerlendirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.