Gençlik Merkezi Çalışanları Köy Okulunu Güzelleştirdi

Gençlik Merkezi Çalışanları Köy Okulunu Güzelleştirdi
Yayınlama: 01.11.2022
70
A+
A-

Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kayapınar Gençlik Merkezi ve Yenişehir Mobil Gençlik Merkezi çalışanları bir araya gelerek Eğil’in Baysu Köyü okulunu boyadı, öğrencilere eğlenceli sportif etkinlikler düzenleyerek sürpriz yaptı.

Gençlik çalışanları, gönüllü olarak okulları güzelleştirme çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde Kayapınar Gençlik Merkezi ve Yenişehir Mobil Gençlik Merkezi çalışanları, bölgedeki okulları güzelleştirmek için harekete geçti. Diyarbakır’ın Eğil İlçe merkezine 8 kilometre uzaklıktaki Baysu Köyü İlkokulu’na giden gönüllüler, ellerine fırça alıp, okul duvarlarını boyadı. Okul duvarlarının yanı sıra, gönüllüler okul bahçesinde de oyun alanları hazırlayarak onlarla eğlenceli vakitler geçirdi.

‘OKULLARIMIZI GÜZELLEŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ’

Kayapınar Gençlik Merkezi Müdürü İnamullah Önal, Yenişehir Mobil Gençlik Merkezi gönüllülerinde kendilerine büyük destek sunduğunu belirterek, gönüllü arkadaşlarıyla iyilik yoluna koyulduklarını söyledi. Önal, “Okullarımızı güzelleştirmeyi amaçlıyoruz. Kayapınar Gençlik Merkezi ve Yenişehir Mobil Gençlik Merkezi işbirliğiyle Eğil İlçemizin Baysu köyü ilkokulunda güzelleştirme çalışması ve ‘Merkezim Her Yerde’ etkinliği düzenledik. Gençlerle golf, el ayak oyunu, okçuluk, yüz boyama gibi çalışmalar yapıldı. Program sonunda gençlere ÖSYM sınavlarından toplanan kalemler ve balonlar dağıtıldı.Daha sonra ise, sanat ve edebiyat alanında çalışmalarımız olacak. Bugün Baysu İlkokulu’ndayız, yarın başka okullarda olacağız” dedi.

Okullarının güzelleştiğini ve oyun alanlarının yapıldığını gören bazı öğrenciler ise, çok mutlu olduklarını, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.