Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde Bozarslan Dönemi Başladı

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde Bozarslan Dönemi Başladı
Yayınlama: 12.11.2023
36
A+
A-

GÜNEYDOĞU Gazeteciler Cemiyeti (GGC) olağanüstü kongresinde iki listenin yarıştığı seçimde Felat Bozarslan, 123 oy alarak başkan seçildi.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)
GGC olağanüstü kongresi, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Elazığ, Şanlıurfa, Şırnak, Ankara, İzmir, Siirt ve Tunceli’den gelen üye gazetecilerin katılımıyla, cemiyetin Sümerpark yerleşkesinde gerçekleşti.

İki listenin yarıştığı seçimde, divan kurulunun oluşmasının ardından, mevcut yönetim tarafından faaliyet raporu okundu. Oybirliği ile oluşturulan divan, okunan faaliyet raporları ve dilek ile temennilerin ardından seçime geçti. 321 üyesi olan cemiyet seçimlerine 247 üye oy kullandı. 4 oyun geçersiz sayıldığı seçimde Felat Bozarslan 123 oy, Mücahit Ceylan ise 120 oy aldı. Olağanüstü Kongre’de kullanılan oyların çoğunluğunu alan Felat Bozarslan listesi yönetime seçildi.

Önceki dönem cemiyet başkanları Mehmet Veysi İpek, Naci Sapan, Faruk Balıkçı ile Mücahit Ceylan Felat Bozarslanı tebrik ederek objektiflere poz verdi.

Olağanüstü Kongre’de Felat Bozarslan Başkanlığı’nda seçilen isimler:

Yönetim Kurulu: Felat Bozarslan, Firuzan Behlülgil, Mesut Figançiçek, Mehmet Çakan, Aytaç Akhan, Orhan Şener, Gülistan Korban, Aziz Aslan, Hozan Adar.

Yüksek İstişare Kurulu: Atilla Korkmaz, Atilla Durak, Adnan Avuka, Barış Uzal, Hatice Kamer, Hüseyin Kaçar, İbrahim Yakut, Muhsin Aslan, Nizamettin İzgi.

Denetleme Kurulu: Hüseyin Çiçekçi, Canan Altıntaş, Nurullah Ergün.

Federasyon Delegeleri: Felat Bozarslan, Esat Aydın, Hüseyin Çiçekçi, Mehmet Çakan.


‘DEMOKRATİK ORTAM SAĞLADIK’
Seçim öncesi konuşma yapan Felat Bozarslan, demokratik ortamın sağlanarak toplanan imzalarla birlikte olağanüstü kongre kararı alındığını anımsatarak, “Geldiğimiz noktada bir cemiyet başkanı, kendi üyesine karşı silahla yaralamaya teşebbüsten, bir ceza aldı. Üstelik bu kendi bürosunun içinde, kendi iş arkadaşlarıyla yaptığı bir tartışma. Hiçbir şekilde cemiyete yansımaması gereken bir olayken, bir gün bir baktık ki, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nden ‘başkanımıza saldırı’ şeklinde açıklama yapıldı. Birçoğu da açıklamayı eleştirdi. Araştırdık ve meslek büyüklerimizle de görüştük. Bizlerden mahkeme sürecini beklememizi istediler. Biz de bekledik ve mahkeme sonucunda ortaya çıktı ki, cemiyet başkanının ‘saldırı’ dediği olay aslında saldırı değil, başkanın üyesine saldırısından ibaretmiş. Üzülerek söylüyorum ki, Türkiye tarihinde bir gazeteciye saldıran, bundan dolayı da ceza alan ve hükmü kesinleşen bir başkana sahibiz. Biz buna karşı çıktık, çıkış sebebimiz de bu oldu. Hiçbir yönetim kurulu üyesi veya başkan, üyesine kül tablası fırlatma cüretine sahip değildir. Tüm üyeler, başkan kadar aynı hakka sahiptir. Biz imza topladıktan sonra kapı kapı dolaşıp üye olmanızı istemezlerdi. Kongre sürecinde 120’den fazla üye yapıldı. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.