Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 14:47 Bu haber 843 kez okundu
 
Midyat Belediye Başkanı Şahin iki yıllık icraatlarını paylaştı
Midyat Belediye Veysi Şahin göreve geldiklerinin ikinci yılında yapılan ve devam etmekte olan icraatlarını aktararak yeni projelerini basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaştı.
Midyat Haberleri Haberi


31 Mart 2019 Mahalli idareler seçimi sonucu seçilen Midyat Belediye Veysi Şahin bir basın açıklaması düzenledi.

 Şahin, “Birlikte Başardık Hizmette 2’inci Yıl” parolasıyla   2 yıllık yaptıkları  ve devam etmekte olan projeleri tek tek anlattı.

Midyat Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen basın açıklaması toplantısına Başkan Veysi Şahin’in yanı sıra Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Atilla Yarış, ulusal ve yerelde görev yapan basın mensupları ile Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.

İlk olarak söz alan AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, yaptıkları hizmetlerden dolayı Şahin’ e teşekkür ederek, Ak Parti belediyeciliğinin misyonuna dikkati çekti.

Ardından, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin göreve geldikleri 2 yıllık süre içerisinde Midyat’ta yaptıkları ve devam etmekte olan çalışmaları aktardı.

2 yıllık gibi kısa bir süre içerisinde Midyat’ın çehresini değiştirecek vizyon projelerini hayata geçirdiklerini ifade eden Şahin; kısa, orta ve uzun vadede yaptıkları ve yapacakları icraatları şu şekilde kamuoyuyla paylaştı.

Başkan Şahin’in vücut bulan çalışmaları ayrıca, basılı ve görsel olarak kamuoyuna sunuldu. Programları kapsamında basın mensuplarının 2 yıllık çalışmalarına ilişkin sorularını yanıtladı.
HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLA
İşte 2 yıllık hizmet yılında yapılan belli başlı çalışmalar

“İhalelerimizi şeffaf belediyecilik anlayışı ile gerçekleştirdik

Şeffaf Belediyecilik anlayışıyla yol koyulduklarını ifade eden Şahin “Göreve başladığımız günden beri yapılan bütün ihalelerimizi şeffaf ve hesap verilebilirlik ilkesiyle açık ihale yöntemiyle gerçekleştirdik. Ayrıca 2020 yılında Belediyemizde ilk defa kullanılan Elektronik ihale yöntemiyle ihalelerimizi gerçekleştirdik."dedi. 


“Midyat'ın ilk Kent Konseyini kurduk”
Şahin  “Midyat Kent Konseyi, kent yaşamında kent vizyonunun belirlenmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirebilmek, ayrıca Kadın ve Gençlerimizin Belediye Meclislerinde söz sahibi olabilmelerini sağlamak için kuruldu.” diye konuştu.


Belediye Hizmet Kampüsü
Makina ve ikmal müdürlüğünün yıllık 100 TL (Yüzbin Türk Lirası) kira karşılığı bir alanda bulunmakta olduğuna dikkati çeken Şahin "Göreve başladığımız ilk günlerde atıl durumda bulunan 85 m2’lik araziyi değerlendirerek Hizmet Kampüsünün yapımına başladık. Yapımı tamamlanan hizmet kampüsünde Makina ikmal müdürlüğüne bağlı birimlerin yanı sıra, 20 m2 alanda içerisinde sera, 1 açık yastık alanı, 2 kısım gölgelikli yastık alanı, idari bina ve fidan alanı bulunan Fidan Üretim merkezi, 18.6 m2 idari bina ve kademe atölyesi, Araç parkuru için ayrılan 2.092 m2 kapalı alan, 21.2 m2 depolama alanı ile birlikte toplamda 59.8 m2 arazi ve içerisinde 2.482 m2 kapalı alan ile hizmet veriyor. Hizmet kampüsü içerisine, Belediye dışında dağınık olan ve kirada bulunan bütün birimler taşındı." diye belirtti. 

Midyat Belediyesi Spor Kompleksi
Yapımı sona yaklaşmak üzere olduğunu belirten Şahin "Spor kompleksimiz, çevre il ve
İlçelerden farklı spor alanları için ilçemize gelecek sporcuları ağırlayacak. Böylece turizm ilçesi olan Diller ve Dinler Kenti Midyat şehrimizin, spor turizmi konusunda da canlanmasına katkı sağlayacak. 47 M2 Alana sahip tesisimizde Yarı Olimpik Açık ve Kapalı Havuz,
Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis ve semt sahaları, Paten, kayak pistleri,çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu alanları, Fitness alanları, Spor salonları ve dinlenme alanları yer alacak" dedi. 

Beyas Masa Hizmeti
Beyaz Masa hizmetinin önemine dikkat çeken Şahin "Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek, vatandaşlarımızdan gelen talep, öneri ve şikayetlere anlık çözüm bulmak amacıyla Beyaz Masa hizmete açılmıştır. 444 56 28 Alo beyaz masa hattı, web sitesi, sosyal medya, telefon ve whatsApp hattı üzerinden iletişim merkezimize ulaşan toplam 68.000 talep değerlendirmeye alınmıştır.”diye konuştu. 


İlçemiz Kültür Merkezine Kavuşuyor
Kültür merkezinin eksikliğinin çok hissedildiğini belirten Başkan Şahin "İlçemizde daha önce jandarma karakolu ve lojman olarak kullanılan 8.9  m2 araziye sahip alan Belediyemiz tarafından 5.068 m2 kapalı alana sahip Kültür Merkezine dönüştürülüyor. 1.163 Kişilik çok amaçlı konferans salonu, 110 kişilik sinema salonu, sanat atölyeleri, idari birimler, kafetarya, kütüphane, sergi salonu, yeşil alanlar, lokaller, kapalı ve açık otopark alanları ile ilçemiz Midyat yıllardır özlemini çektiği Çok Amaçlı Kültür ve Kongre Merkezi yatırımına kavuşuyor. İhalesi yapılan ve kısa bir süre sonra yapımına başlanacak Kültür Merkezi ilçemizdeki ilk Kültür Merkezi olacak."dedi.

Tarihi Sokaklar, Sanat Sokağına Dönüşüyor !
Midyat'ın tarihi sokaklarını aslına uygun hale getirdiklerini belirten Şahin "Şehre renk katan ve dünyanın bir çok başkentinde olduğu gibi kültür turizminde çekim gücü oluşturacağına inanılan kültür ve sanat sokağı, daha önce ıssız, köhne bir sokak görünümündeyken belediyemizin restorasyon, ışıklandırma ve dekoratif çalışmalarının ardından vatandaşların aileleri ile dinlenebileceği, zaman geçirebileceği nezih bir sokak haline dönüştürüldü. Midyat'a kazandırdığı konaklar ve meşhur taş işlemeciliğiyle adını ölümsüzleştiren merhum Süryani Taş Ustası İbrahim Şabo'nun adının verildiği Kültür ve Sanat Sokağı ilçemize gelen Turistlerin durağı haline geldi."dedi. 

Önümüzdeki dönemde özellikle yeşil alan,arıtma tesisleri, millet bahçesi, askeri lojmanların ve askeri garnizon yerine park yapımı gibi projeleri hayata geçireceklerin belirten ve emeği geçenlere teşekkür eden Şahin'in paylaştığı diğer önemli çalışmalar ise şöyle: 
 

Estel – Midyat Tarihi Sokakları Sağlıklaştırma Projesi
Akçakaya, Işıklar ve Ulu Cami Mahallesinde DİKA işbirliğiyle uygulanan projede 200 yapının restorasyon çalışması yapıldı.  Estel kesiminde 350 metre, Midyat Kesiminde 650 m toplam 1 KM’lik hat boyunca restorasyon çalışması yapıldı. Midyat kesiminde 43 dükkan camekanı, 18 kapalı han kapıları, 1.sınıf meşe keresteden yapılarak tamamlandı. Estel kesiminde 61 kapalı han kapısı dövme demir kolonlar çakılarak, 1.sınıf meşe keresteden  yapılarak tamamlandı.
Projenin 2.Etap çalışması belediyemizin öz kaynakları ile tarihi sit alanları içerisinde bulunan Akçakaya, Işıklar ve Ulu Cami Mahallesinde devam etmektedir.

Otopark Projesi
İlçemizde Karayolları 9.Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren 27.000 m2 alanlık Karayolları Şefliği arazisi bakanlık nezdinde yaptığımız girişimler sonucu Belediyemize tahsisi sağlanarak içerisinde çok amaçlı kültür merkezi,  spor alanları, sanat atölyeleri, çocuk oyun alanları, yer altı otopark, cep sineması, kütüphane, telkâri atölyesi ve sergi alanı, Midyat taşı atölyesi ve sergi alanı, resim atölyesi ve sergi alanı, müzik atölyesi, dikiş, nakış, boyama, atölyeleri ve sergi salonları, seyir cafe, kent meydanı, kafeterya, eğitim sınıfları ve millet bahçesinin bulunduğu projenin çalışmalarına başlandı.

Acırlı Mahallesi Karayolları Bakım Evi
Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet bulvarı üzerinde bulunan Karayolları 9.Bölge Müdürlüğüne ait bakım evi olarak kullanılan alanın şehir içinde kalması ve belediyemize devir edilmesi nedeniyle, burada bulunan bina ve müştemilatı Acırlı Mahallemize taşıyoruz. Ayrıca 92.000 m2  bu alana sahip arsa içerisinde bir misafirhane inşa ediyoruz.
Semt Pazarları
İlçemizin ihtiyaç duyulan mahallelerine semt pazarı kurularak, mevcut olan  semt pazarı sayısı 2’den 5 ‘e çıkarıldı. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçirilecek kapalı semt pazarı projemiz tamamlanmış olup, ihale süreci sona erdikten sonra, hizmet vermeye başlayacaktır.

İlçemizde Bulunan Mahallelere Yol Yapımı Ve Asfalt Çalışmaları Yapıldı
İlçemizde bulunan merkez mahallelerde 14 km ‘lik mekanik malzeme ve asfalt çalışması yapıldı.  Bu kapsamda 2020 yılı itibariyle Sanayi Mahallesi  Şehir Yolu Mezarlığı, Yolbaşı Mahallesi Ara Ulaşım Yolu, Eğlence mahallesi yolu, Gülgöze mahallesinde bulunan 3 dine mensup (Müslüman, Hristiyan, Ezidi) mezarlık yolu,   Doğançay-Yenice, Yenice-Oyuklu, Oyuklu-Gülgöze, Gülgöze – Midyat arası toplam 30 km sathi asfalt kaplama  çalışması yapıldı. Yunusemre mahallesi,Bahçelievler ve Gölcük mahallerimiz de 50.000 m2 sıcak asfalt çalışması yapıldı.

Kırsal Mahallelerimizde Çalışmalar Yapıldı
İlçemizde bulunan Kırsal mahallelerimizde parke yol, yeni yol çalışmaları, asfalt yol çalışmaları, asfalt yama çalışmaları, kanalizasyon ve altyapı çalışmaları, çöp ve gübre temizliği, tarımsal arazi yollarının genişletilmesi, onarılması, okul, ibadethane, mezarlık ve taziye evleri duvar çalışmaları yapıldı
İlçemize Yeni Park Ve Yeşil Alan Kazandırdık
İlçemizin farklı mahallelerinde, Veysel inci parkı, Hacı Hayrettin Arslan Parkı, Düzgeçit Parkı, Barış Manço Parkı, Sağlık Parkı, Toki Parkı ve Emin Selimoğlu parklarını hizmete açtık. Mevcutta bulunan Cevat Paşa Barış ve Kardeşlik Parkı , Mahmut Pak Parkı, Felemez Aslan Parkı, Söğütlü Parkı, Şenköy Parkı ve Düzoba parklarının ise eksikliklerini gidererek yeniden hizmete sunduk.
Ayrıca, toplam 27 adet parkın eksiklikleri giderilerek bakımları yapıldı. 7 adet çocuk oyun grubu montajı yapıldı. 3 parkın etrafı toplam 484 m2 panel çit ile kapatıldı.
Ramazan Ayı Boyunca İftar Çadırı Kurduk – Sıcak Yemek Dağıtımı Yaptık
2019 yılında Midyat kaymakamlığımız ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde her gün 1500 vatandaşımızın faydalandığı iftar çadırını kurduk. 2020 Ramazan ayı boyunca pandemi nedeniyle iftar çadırı kurulamadığından, günlük 1.100 vatandaşımızın evine kadar sıcak yemeği ulaştırdık.
Midyat Belediyesi Sağlık Kabininde Görev Yapan Ekiplerimiz İle Hastalarımıza Evde Sağlık Hizmeti Verilmesini Sağladık
Belediyemiz bünyesinde hizmet veren sağlık kabini görevlilerimiz evde bakıma muhtaç ve tedavi için hastaneye gidemeyen ortalama aylık 450 hastamıza evde bakım hizmeti vermektedir. Aynı zamanda sağlık kabinimizde ayakta tedavi için gelen aylık 350 -400 vatandaşımıza sağlık hizmeti verilmektedir.

Evde Bakım Hizmetleri
Evde bakıma muhtaç vatandaşlarımızın kuaför, alışveriş ve kişisel bakım ihtiyaçlarını karşıladık. 2020 yılı içerisinde toplam 525 vatandaşımızın ihtiyaçlarını giderdik.
Yakınları Vefat Eden Taziye Sahiplerinin Yemek İhtiyaçlarını Karşıladık
Sosyal Marketimiz İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımızın Giyim İhtiyaçlarının Karşılanması İçin Hizmet Veriyor
Belediyemiz, bünyesinde hizmet veren sosyal marketimiz vasıtasıyla her ay ortalama 300 ihtiyaç sahibi ailemize giyim yardımında bulundu

İhtiyaç Sahiplerinin Ev Onarımları Yapılarak, Eksik Eşyaları Tamamlandı
İlçemizde evi onarılması gereken ihtiyaç sahiplerimizin kabul edilen başvuruları  teknik ekiplerimizce tespit edildikten sonra, onarılıp eksik eşyaları tamamlandı. Bu kapsamda merkez ve kırsal mahallelerimizde toplam 70 ev belediyemiz tarafından onarılmıştır

Sokak Hayvanlarının Rehabilite Edilmesini Sağlıyoruz
Bu kapsamda vatandaşlarımıza saldırma tehlikesi olan 300 hayvan toplanarak rehabilitasyon merkezine ulaştırıldı.Sokaktaki dostlarımız için endişelenmeyin onlar bizlere emanet
“ Sokaktaki dostlarımız için endişelenmeyin onlar bizlere emanet “ sloganıyla ilçemizin uygun yerlerine sokakta hayvan dostlarımızın faydalanabileceği toplam 240 Adet Mama ve Su standı kurduk.
Sokak Hayvanlarımız Artık Üşümüyor !
Soğuk kış aylarında olumsuz hava şartlarından dolayı üşümeye maruz kalan sokak hayvanlarının barınabileceği, 125 Adet Kedi , Köpek ve Kuş evlerini şehrimizin uygun yerlerine monte ettik.

Salgın Hastalıklarla Mücadelede Örnek Olduk
Bu kapsamda, halkımızı bilinçlendirme, maske, eldiven, kolonya, hijyen paketi dağıtımı, dezenfektan istasyonları kurulması, market, Pazar ve alışveriş merkezilerin denetimi ve dezenfekte edilmesi, broşür, afiş ve bilinçlendirme çalışmaları, sokağa çıkma yasaklarında “Midyat Belediyesi Evde Kal Ekibi” sosyal izolasyonda bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi, cadde ve sokaklar yıkanarak dezenfekte çalışmaları yapıldı. 4 farklı dilde kamu spotu hazırlayarak ülke genelinde farkındalık yarattık. 2020 Yılı boyunca toplam 725.555,44 TÜRK LİRASI tutarında hijyen malzemesi dağıtımını gerçekleştirdik.
Temiz Çevre İçin İlçemize 1420 Adet Çöp Konteynırı Kazandırdık
Midyat Belediyesi Sıfır Atık Projesi
Oluşturduğumuz “Sıfır Atık” toplama noktaları ile kağıt-karton ambalaj, plastik ambalaj, cam ambalaj ve metal ambalaj başta olmak üzere toplamda 350 ton atık geri dönüşüm amacı ile geri kazandırılmıştır.

İlçemize Gelen Turist Sayısını Artırdık
120.000 Nüfuslu Kadim Şehir diller ve dinler Kenti MİDYAT ilçemiz, hızla gelişen tarihi ve turistik bir ilçedir. İlçemizi ortama yıllık 2.000.000 (İki Milyon) yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Bu sayıyı artırmak için projelerimiz devam etmektedir. Bu rakamlar basında da yer almıştır.

Belediye Polis İşbirliği
İlçemize gelen turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği turizm lokasyonlarına yürüme mesafesinde olan Cevatpaşa Barış ve Kardeşlik Parkında, Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile yaptığımız, Midyat Yunus Polis Ekibi ve Turizm Polisi Büroları tahsisini sağladık.
İlçemiz Midyat kesimine Sosyal Market Kurularak “ İhtiyacın Varsa Al, İhtiyacın Yoksa As” kampanyası başlatılarak ihtiyaç sahibi Vatandaşlarımızın Giyim İhtiyaçlarının Karşılanması İçin Hizmet Veriyor.

Midyat Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi


Diğer Çalışmalar
Acil Altyapı Ve Kanalizasyon Çalışmalarını Gerçekleştirdik
Doğal Gaz Temel Atma Töreni-Doğalgaz Projesi
2020 yılının sonunda 6 mahalle ve 7.100 konuta Doğalgaz verilmesini sağladık.
Matiate Yer Altı Şehri Kazısına Başladık
 Matiate Kazı Ve Restorasyon Evini Hizmete Açtık
 Tarihi Sokaklarımızı Işıklandırma Çalışmalarını Tamamlayarak Aydınlattık
Yoğun talep üzerine İlçemiz Midyat Kesimine Yeni Bir Sağlık Kabini Kazandırdık
Yoğun talep üzerine İlçemiz Midyat Kesimine Yeni Bir Sağlık Kabini Kazandırdık
İlçemizde 20-30 yıldır hizmet görmeyen mahallerimizde  Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmalara başladık
Kuyumcular Çarşısını Beton Binalardan Arındırdık.
Vatandaşlarımızın Belediye Giriş- Çıkışlarını Zorlaştıran Demir Bariyer Ve Turnikeleri Kaldırdık
Makam Araçlarını Evlenecek Çiftlerimize Tahsis Ettik
Belediye Başkanı Maaşı Engelli Öğrencimize Burs Oldu
Belediye başkanı maaşı engelli öğrencilerimizin eğitimleri için umut oluyor. Her ay 130 kız ve erkek öğrencimize burs olarak ödeniyor.
Midyat’lı Kadınlarımıza Mikro Kredi İmkanı – Abdülkadir Aksu Mikro Kredi Şubesini Hizmete Açtık
Midyat 2.Uluslararası Kültür Ve Sanat Festivali
Midyat Sosyal Yaşam Evleri
İlçemizde, daha önce hiçbir hizmet verilmeyen Akçakaya Mahallesine ve Yeni mahalleye sosyal yaşam evleri kazandırılmasını sağladık.
Midyat İçme Suyu Altyapı Çalışması (Beyazsu 2.İsale Hattı)
Midyat Kadın ve Aile Merkezi (MİKAM) Kuruldu
Midyat Belediyesi Mesleki Edinme Merkezi (MİDMEK) kuruldu
Karayolları Bakım Evi Millet Bahçesi, Kültür Merkezi ve Yeraltı
Mardin – Midyat Karayolu Duble Yola Dönüştürülüyor
Midyat Sanat Ve Tasarım Fakültesi kuruldu.
Çevreyolu Eksik Kaldırımlar
Midyat Adliye Binası
Midyat Polis Evi
Midyat Organize Sanayi Bölgesi
Midyat Devlet Konuk Evi’nin Belediyemize Kazandırılması
Organik Köy Pazarını Hizmete Açtık
Midyat’ta Üst Yapı Çalışmaları Hız Kazandı
Görevi devraldığımız ilk günden beri üst yapı çalışmalarına ara vermeden tamamladık.
Toplam Sathi Kaplama 32.000 metre
Toplam Sıcak Asfalt 18.000 metre
Toplam Sıcak Asfalt Yama 97.000 metre
Toplam Parke 82.000 m2
Toplam Parke Onarımı 55.000 m2
Toplam Duvar Yapımı 5.127 m2
Toplam 157 km üstyapı ve 5127 m2 duvar yapımı
Mezarlıklarımızın Bakım Ve Onarım Çalışmalarını Yaptık
Yeşil Bir Midyat İçin Ağaçlandırma Ve Orman Çalışmaları Yaptık
Midyat Belediyesi Otopark İşletmesini Hizmete Sunduk
Şehitlerimizin Adlarını Yaşatıyoruz
Bebeklerin Gelişimi İçin Gıda Takviyesi Ve Mama Dağıtımı Yapıldı
Sosyal Yardım Birimimiz İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımıza Destek Oluyor
Gıda Yardım Kolileri İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı
Yardıma Muhtaç Ailelerimize 4.250 Yardım Çeki Dağıttık
Engelli Vatandaşlarımıza Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı

Engelli Vatandaşlarımızın Kullanımına Sunulmak Üzere Bina Tahsis Edildi
Yatalak Hastalara Ücretsiz Yatak Teslim Ettik
Ramazan Bayramında 72 Mahallede Çocuklarımıza Şeker Dağıtımı Gerçekleştirdik
Modern Ve Hijyenik Kesim Yapan Midyat Mezbahanesini Hizmete Açtık.
Organik ve Otantik Satış Stantları Yol Kenarındaki Yerlerini Aldı
Okullarımızı Eğitim – Öğretime hazırladık

Üniversite Öğrencilerimize Okul Yardımı
Her yıl ilçemiz dışında eğitim gören 400 üniversite öğrencimize eğitim yardımında bulunduk. 
Başarılı Öğrencilerimizi Ödüllendirdik
Hasta Nakil Aracımızı Hizmete Sunduk
Afetlerde 7/24 Kesintisiz Belediyeciliği Esas Kıldık
Belediyemizin Araç Filosuna Çok Amaçlı Arazöz Kazandırdık.
Belediyemizin Araç Filosuna Semi Treyler Kazandırdık
Belediyemizin Araç Filosuna 2 Adet Çift Kabinli Kamyonet
Kazandırdık
Belediyemizin Araç Filosuna 2  Adet Minibüs Kazandırdık.
Metruk Binaları Yıkıyoruz
Şehir Aydınlatması
Zabıta Motorize Ekibi Kuruldu
Midyat Belediyesi Turizm Ofisi
İlçemizi Fuarlarda Tanıttık
Belediyemize Ait Müze Ve Tarihi Yerlerinin Resmi Tatil Ve
Bayram Günlerinde Ücretsiz Hizmete Sunulması
Midyat Belediyesi Proje Ofisi

Midyat Belediyesi Ar-Ge Müdürlüğü Kuruldu
Midyat Belediyesi Yaz Okulları
Öğrenci ve Sporcu Gezileri
Midyat Belediyesi Bisiklet Spor Kulübü
Geleneksel Muhtar Toplantıları


 

 
Kaynak: Editör: Süleyman TUNÇ
 
Etiketler: Midyat, Belediye, Başkanı, Şahin, iki, yıllık, icraatlarını, paylaştı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
2
Yeni Malatyaspor
0
0
0
0
0
0
3
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
4
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
5
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
6
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
7
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
8
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
9
Göztepe
0
0
0
0
0
0
10
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
11
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
13
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
14
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
15
Çaykur Rizespor
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Altay
0
0
0
0
0
0
20
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Diğer Sitelerimiz
Google