Hop Geçidi Estetik Bir Görünüm Kazanıyor

<strong>Hop Geçidi Estetik Bir Görünüm Kazanıyor</strong>
Yayınlama: 25.12.2022
41
A+
A-

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Hop Geçidinde yeşillendirme çalışmalarını yerinde inceleyerek dikim işini gerçekleştiren ekiple fidan dikti.

Hop Geçidinin estetik bir görünüm kazanması amacıyla kavşak düzenleme çalışmaları kapsamında aydınlatma çalışmalarının ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca, çam ve çalı grubundan oluşan 2 bin ağaç ile fidan toprakla buluşturuldu.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, beraberindeki heyetle Savur-Hop kavşağı düzenleme çalışmalarını hem yerinde incelendi hem de dikim işini gerçekleştiren ekibe kolaylıklar diledi. Daha sonra fidan dikerek can suyu verdi.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Abdulselam Er’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, Daha yeşil bir Mardin için çalışmaya, ağaç ve fidanları toprak ile buluşturmaya devam edeceklerini belirterek göreve geldikleri günden beri yaklaşık 1500 hektar yeşil alanı Mardin’e kazandıracak projeleri hayata geçirdiklerini anımsattı.

Vali Demirtaş, kentin önemli yol ağlarından biri olan Hop Geçidi yeşillendirme çalışmasının tamamlamasıyla birlikte kavşağın daha estetik bir görünüme kavuşacağını aktardı.

Yeşillendirme çalışması yapan ekibe kolaylıklar dileyerek, emeklerinden dolayı teşekkür eden Vali Demirtaş, ardından Savur ilçesine geçerek Başkavak Mahallesinde asfaltlama yapılması planlanan yolda incelemeler gerçekleştirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.