HÜDAPAR, 4 Milletvekiliyle Meclise Girdi

HÜDAPAR, 4 Milletvekiliyle Meclise Girdi
Yayınlama: 15.05.2023
71
A+
A-

AK Parti listelerinden seçime giren HÜDAPAR’ın her 4 adayının da kesin olmayan sonuçlara göre Meclis’e girmeye hak kazandı.

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen HÜDA PAR, İstanbul, Gaziantep, Mersin ve Batman’da AK Parti listelerinden 4 milletvekili adayı gösterdi.

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu İstanbul’dan, HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir Gaziantep’ten, HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Faruk Dinç Mersin’den, HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı da Batman’dan aday olmuştu. Kesin olmayan sonuçlara göre; her 4 aday da Meclis’e girmeye hak kazandı.

AK PARTİ BATMAN’DA 2 VEKİL ÇIKARDI

HÜDA PAR’ın aday olduğu illerden en dikkat çekeni ise Batman oldu. En son 2011’deki genel seçimlerde Batman’dan 2 milletvekili çıkaran AK Parti, 2015 ve 2018’deki genel seçimlerde 1 milletvekili çıkarmıştı. AK Parti listesinden ikinci sırada aday olan HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı, bu seçimde yurt dışı oylarının da etkisiyle Meclis’e girmeye hak kazandı.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı Mahmut Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada her 4 adaylarının da Meclis’e girmeye hak kazandığına işaret etmişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.