HÜDAPAR: “Festivale Milyonlar Harcadınız, Diyarbakır’a Bir Lavaboyu Çok Gördünüz”

HÜDAPAR: “Festivale Milyonlar Harcadınız, Diyarbakır’a Bir Lavaboyu Çok Gördünüz”
Yayınlama: 11.11.2022
16
A+
A-

Diyarbakır Canlı Hayvan Borsası esnafını ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinleyen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, “Festivaller için milyonlarca lira para harcadınız ama bu vatandaşlara ise ihtiyaçlarını karşılayacak lavaboyu çok gördünüz.” diyerek tepki gösterdi.

Merkez Sur ilçesine bağlı Çarıklı Mahallesi’nde bulunan Canlı Hayvan Borsasında hayvan satıcılarını ziyaret eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Sur İlçe Başkanı Ercan Şenol ve beraberlerindeki heyet, hayvan satıcılarının yaşadıkları sorun ve sıkıntıları yerinde görmek için gece saat 04.00’da Canlı Hayvan Borsası esnafını ziyaret etti.

Sabah namazına dakikalar kala lavabo ve mescitte oluşan yoğunluğu yerinde gören İl Başkanı Faruk Dinç, vatandaşların sorunları için birebir çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Bozuk musluklu yetersiz lavabolar, küçük mescit ve olumsuz hava şartlarında halkı koruyacak kapalı alanın bulunmamasından yakınan vatandaşlar Dinç’ten yardım istediler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dinç, yetkililere çağrıda bulunarak hayvan pazarının eksikliklerinin giderilmesi gerektiğini ifade etti.

“BİNLERCE İNSANIN GELDİĞİ HAYVAN PAZARINA SADECE 4 LAVABO YAPILMIŞ”

Yaptığı incelemelerde gördüklerini sorun ve sıkıntıları anlatan Dinç, şu ifadeleri kullandı: “Hayvan Pazarındaki vatandaşlarımızın ciddi sıkıntıları vardır. Yaşanan bu sıkıntıları daha önce yetkililere aktarmamıza rağmen sorunlar halen çözülmüş değil. Vatandaşlarımız burada özellikle yazın gölge sorunu, kışın ise yağmur ve kar yağışından korunmak için çatı sıkıntısı vardır. Burada mescit ve lavabo yetersiz olduğu için temel ihtiyaçlarını karşılamaktan zorlanıyorlar. Burada ki Canlı Hayvan Borsası sadece Diyarbakır’a hitap etmiyor. Buraya çevre il ve ilçelerden insanlar gelerek hayvan alışverişi yapıyorlar. Her gün binlerce insanın geldiği hayvan pazarın sadece küçük bir mescit ve 4 tane lavabo yapılmış. Bu lavabolardan biri ise bozuktur. Mevcut bu mescit ve lavabolar vatandaşların ihtiyacını karşılayacak seviyede değil.”

“FESTİVALLER İÇİN MİLYONLARCA LİRA PARA HARCADINIZ AMA BU VATANDAŞA İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK LAVABOYU ÇOK GÖRDÜNÜZ”

Son olarak yetkililere çağrıda bulunan Dinç, “Yetkililere tekrar çağrıda bulunuyoruz; festivaller için milyonlarca lira para harcadınız, billboardlara reklamlar astınız. Belediyenin imkanlarını oralarda israf ettiniz, ifsat ettiniz. Buradaki vatandaşın Rabbine ibadet edebilmesi için bir mescidi ve yaşadıkları sorunları gidermeyi çok gördünüz. Acil bir şekilde Canlı Hayvan Borsasındaki esnafın sıkıntılarının çözümü için elinizi taşın altına kurun. Vatandaşlarımızın rahat etmesi için yazın sıcaktan, kışın ise olumsuz hava şartlarından korumak için kapalı alanların yapılması, mescidin büyütülmesi ve lavabo sayılarının artırılması gerekir. Eğer bu hayvan pazarı yetersiz ise daha büyük bir hayvan pazarı yapılsın.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.