HÜDAPAR’ın Hangi İllerden Listeye Gireceği Belli Oldu!

<strong>HÜDAPAR’ın Hangi İllerden Listeye Gireceği Belli Oldu!</strong>
Yayınlama: 20.03.2023
128
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alan HÜDA PAR’ın hangi illerde listeye gireceği belli oldu.

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için çalışmalar devam ederken MAK Araştırma’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Cumhur İttifakı kulislerinde konuşulanları sosyal medya hesabından yazdı.

Ayhan Bilgen ve Altan Tan isimleri geçiyor

Kulat, “AK Parti’nin, Ses Parti Genel Başkanı Ayhan Bilgen için Kars 1. sıra ve Ses Partiden 3 ismi de farklı yerlerde listelere koyma fikri, Kars yerine İstanbul 3. bölge şekline evrilebilir” diye yazdı.

Geçtiğimiz gün açıklama yapan Ayhan Bilgen, “Bize yansıyan bir teklif yok” dedi ve “Biz hafta sonu parti kurulumuzu toplayacağız eğer bir teklif olursa değerlendireceğiz. Biz hiç bir ittifaka kapalı değiliz” ifadelerini kullandı.

Kulat, Kürt siyasetçi ve yazar Altan Tan için de “Doğu Güneydoğu konuşulsa da Adana ve Mersin’den biri muhtemel” yorumunu yaptı.

‘Karar vermiş değilim’

İddialara ilişkin konuşan Tan, “Seçim döneminde herkes bir biri ile diyalog halinde. Hem Cumhur ve hem de Millet İttifakı içerisinde çok sayıda dostum, arkadaşım ve tanıdığım var. Onlar gidiyor geliyor, telefonla arıyor, soruyor. Her bir taraf da kendi listelerinden aday olmamı istiyor. Fakat şu an şu saate kadar da bir karar vermiş değiliz, bu konuda kimseye de bir şey demedik” dedi.

Kulislerde Ayhan Bilgen’in de adının geçtiği hatırlatılması üzerine Tan, “Ben Ayhan Bilgen’in fikrini bilmiyorum. Ama ben henüz netleşmiş bir karar vermiş değilim” diye ekledi.

HÜDA PAR’IN LİSTEYE GİRECEĞİ İLLER

Öte yandan MAK Araştırma’nın Yönetim Kurulu Başkanı Kulat, Cumhur İttifakı adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayan HÜDAPAR’a Diyarbakır 2. sıra, Batman 2. sıra, Van 3. sıra ve artı 5 riskli yerler olmak üzere 8 milletvekili kontenjanı verileceği iddiasının AK Parti’de neredeyse netleştiğini belirtti. (AMİDA HABER)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.