İş İnsanı Akyıl, CHP’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı!

<strong>İş İnsanı Akyıl, CHP’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı!</strong>
Yayınlama: 27.01.2023
89
A+
A-

Seçim sürecine girilen bu günlerde Diyarbakır CHP’de ilk milletvekili aday adayı İsmail Akyıl oldu. 

CHP’den aday adaylığını açıklayan Akyıl “Çiftçinin, sanayicinin sorunları için, gençlere istihdam için adayım” dedi.

Akyıl, aday adaylığını binlerce insanın katıldığı bir yemekte açıkladı.

Akyıl’a ait tekstil fabrikasının bahçesinde gerçekleşen etkinliğe, CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, partili yöneticiler, kadın kolları yöneticileri, Akyıl ailesinin ileri gelenleri ve yurttaş 4 bin yurttaş katıldı. Etkinlikte Akyıl ailesinden ve dostlarından 2 bin 500 kişi, üyelik formu doldurarak, CHP’ye başvurdu.

Yemek ikramının ardından katılanlara seslenen CHP İl Başkanı Abdullah Atik, Altılı Masa liderlerinin son toplantısı sonrasında yapılan açıklamayı işaret ederek “Altılı masanın adayının, Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Yüzyılı’nın ilk Cumhurbaşkanı olacağı da tekrar tekrar vurgulandı. Biz CHP’liler olarak, özellikle bölgemizde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na giderek artan bir ilgi olduğuna tanık oluyoruz. Her CHP’li gibi biz de liderimizin, ülkenin kaderini değiştirecek bu seçimlerin en güçlü adayı olduğuna inanıyoruz. Evet, yatağı aç giren çocukların, tenceresi kaynamayan anaların, ekmek alamayan babaların, iş bulamayan beyaz yakalıların, ilaç alamayan hastaların derdinin dermanı Bay Kemal’in dönemi başlıyor. Evet, AKP eliyle zenginleştiren mutlu azınlığın arpalığı haline dönen ülkenin kurtuluşu için artık gün sayıyoruz. 500 metrelik yolu 3 bin koruma, 400 araçla giden Kibirli Saray Zaliminin, sandığa gömülmesinin vakti geldi” dedi.

“5’Lİ ÇETELERE DAĞITILAN PARAMIZI GERİ ALMANIN ZAMANI GELDİ”

Bugünlerin halkların adalet, özgürlük, barış ve demokrasi talebinin önüne set çeken AKP-MHP iktidarını yolcu etmenin vakti olduğunu dile getiren Atik, şöyle devam etti; “Halkın kaynaklarını sömüren 5’li çetelere dağıtılan 418 milyar dolarımızı geri almanın zamanıdır. 128 milyar doların nasıl ve kime ucuza satıldığını öğrenmenin zamanıdır. 14 Mayıs 21 yıllık AKP Zulmünü def etmek için “Yeter Söz Milletindir” diyeceğimiz gündür. 14 Mayısta CHP iktidara geliyor. Bu demokrasi yolculuğunda, Diyarbakır’dan da kıymetli yol arkadaşımız İsmail Akyıl, bugün 28. Dönem TBMM Üyeliği için aday adaylığını açıkladı. Bugün burada toplanan bu kalabalığı görünce, umudumuz, beklentimiz daha da arttı. Biz halkımıza güveniyoruz, onlar da bize güveniyor. Geliyor gelmekte olan”

Ardından konuşan aday adayı İsmail Akyıl ise kadim kenti Diyarbakır’ın, Amed’in bin yıllardır insanlığa, medeniyete beşiklik ettiğini, halen de engin tarihsel mirasıyla, tüm ülkenin, hatta dünyanın dikkatini üstüne çeken görkemiyle güzel günlere göz kırptığını söyledi. Akyıl, “Güneşin parıltısı, kara bulutların ardından görünmeye başladı. Bizi engin bir özgürlük denizi, sarsılmaz bir adalet terazisi, hakça bir paylaşım düzeni bekliyor. Az kaldı. Son zamanların en önemli sloganıyla ‘Sözün sahibi artık yeter’ diyor. ‘Söz artık milletindir’ diyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Yüzyılına eriştiği bu sene içerisinde, hepimizi tarihi bir seçim bekliyor. Bu seçimimiz, sadece bizi değil, bizden sonraki kuşakları da yakından ilgilendiriyor. Çünkü onlara aydınlık bir gelecek yaratmak fırsatı, belki de son kez elimizde” dedi.

“DÜNYA MARKALARININ ÜRETİMLERİNİ ÜSTLENDİK”

Katılanlara ailesi ve kendisi hakkında bilgiler de veren Akyıl “Akyıl Şirketler Grubu olarak, kentimizin ekonomisine, istihdamına katabildiklerimizden söz etmek istiyorum. Ailemiz, 1980’li yıllardan bu yana çiftçilik, tarımsal sanayi ve ticaret ile uğraşıyor. Kalabalık ailemizin bireyleri, bugün ülkenin birçok yerinde ekonomik faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kentin en büyük tekstil fabrikasını kuran, bu onura sahip olan aile biz olduk. Bu fabrikamızda yüzlerce çalışanımızla, değil Türkiye’nin, dünyanın birçok markasının üretimlerini üstlendik. Sadece bu mu? Tabii ki değil. Çiftçiliğin yanında ticaret ile de uğraşıp yıllar boyunca, TOFAŞ, BMC, NİSSAN gibi dünya devi markaların bölge temsilciliğini üstlendik. Bölgemizin en modern, en yüksek kapasiteli çırçır, plastik, yağ ve örgü fabrikalarımız, üretimlerine devam ediyor. Şu anda aile şirketlerimizde sanayi alanında 500, tarımda ise 500 olmak üzere yaklaşık 1.000 kişiyi istihdam etmiş durumdayız. Ancak halkımıza, gençliğimize yeni istihdam alanları açma çabalarımız, durmaksızın devam ediyor. Diyarbakır’da çok yakın bir gelecekte OTONOM Sanayi Sitesi Projemiz, faaliyetlerine başlıyor. Bu özgün projeyle de 1.000 dolayında yurttaşın daha istihdam edilmesini hedefliyoruz” diye konuştu.

“BÖLGEMİZ SANDIK TERCİHİNDE ASLINA RÜCU EDİYOR”

İş dünyasındaki bu köklü deneyimlerinin ve ailesinin siyaset dünyasındaki etkinliğinin, kendilerini yeni kuşak Akyıllar olarak yeniden sorumluluk üstlenmeye davet ettiğini kaydeden Akyıl, şöyle devam etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, hak, hukuk, adalet için çıktığı yolda, toplumun tüm kesimleri ile helalleşme çağrısı, tüm ülke gibi bölgemizde de karşılığını buldu. Bölgemiz, kentimiz, sandık tercihinde aslına rücu ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi, bölgede yine eski görkemli günlerine dönüyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki bu değişim rüzgarı, herkes gibi bizi de, beni de girdabına aldı. Hep birlikte bir sevdaya tutulduk. Bu tespitlerimi İkinci Yüzyıl Türkiye’sinin yeni iktidarına aktarmak, sanayiciye, çiftçiye, üreticiye destek olanağı yaratmak, yeni ve geniş istihdam alanları açarak, genç nüfusun iş gücüne katılımına destek olmak gibi bir görevim olduğunu düşünüyorum. Bu duygu, amaç ve düşüncelerle, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Diyarbakır Milletvekilliği için aday adaylığımı, büyük bir onurla ilan ediyorum. Bu karanlığı birlikte yırtacağız. Güzel günler göreceğiz, güneşli güzel günler” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.