İYİ Parti Diyarbakır’da 2 İlçesinin Olağan Kongrelerini Yaptı

İYİ Parti Diyarbakır’da 2 İlçesinin Olağan Kongrelerini Yaptı
Yayınlama: 06.11.2022
18
A+
A-

İyi Parti, Diyarbakır’ın Çüngüş ve Çermik ilçelerinin 2. Olağan kongreleri yapıldı.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

Her iki ilçenin kongreleri coşkulu ve büyük bir kalabalık ortamda yapıldı. Kongrelere şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal marşı okundu. Her iki ilçede de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı okundu.

“AKP’Lİ OLMAYAN HERKES VATAN HAİNİ ZANNEDİLİYOR”

İlçelerin kongreleriyle ilgili açıklamalarda bulunan partinin Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu; “Seçim sürecine girdiğimiz bugünlerde yapılan 2. Olağan kongrelerimizle seçime daha güçlü bir yönetimle girmenin mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Yönetime seçilecek dava arkadaşlarımızla birlikte 2023’te yapılacak seçimle İnşaallah iktidar olacağız. AKP’lilerin zihnine yerleşen algıyla AKP’li olmayan herkes AKP’nin düşmanı ve dolayısıyla herkesi vatan haini zannediyorlar. Hayır AKP devlet değil bizim gibi bir siyasi parti ve biz kimseye düşman değiliz. Hele hele hain değiliz demek, biz sizden daha çok ülkemizi seviyoruz demek zorunda kalmak açıkçası kendimize hakaret olarak görüyoruz. Biz parti olarak kimseyi vatan haini, terörist veya bize düşman gözüyle bakmıyoruz. Hepimiz mevcut kimliklerimizle Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşıyız. Kimliklerimizle, farklılıklarımızla ve fikirlerimizle ülkemizin zenginleşeceğine ve güçleneceğine inananlarız” dedi.

“DEVLET BİZİ DEĞİL, BİZ DEVLETİ BÜYÜTECEĞİZ”

AK Parti’nin 20 yıldır iktidarda olduğuna değinen Ensarioğlu; “20 yıldır iktidarda olan bir parti hala çıkıp 2023’te bize oy verirseniz yolsuzlukları, yoksulluğu ve yasakları biz önleyeceğiz diyorlar. Utanmasalar 20 yıldır sanki iktidar da olan onlar değilmiş gibi konuşuyorlar. Soruyoruz 20 yıldır ülkeyi bu duruma getiren kimdir. Bu açıkça bir itiraftır. İktidar oldukları bu 20 yılda Yolsuzluğu, yoksulluğu ve yasakları biz yaptık itirafıdır. İşte onun için biz bu meşakatli yola çıktık. Biz kokuşmuz bu zihniyeti değiştirmek. Gençlerimize ve vatandaşlarımıza iş, aş, eğitim ve adaleti geri getireceğiz. Mutlu olacakları bir gelecek inşa etmek için geliyoruz. Halk ile devlet arasında köprü olacağız. Devleti vatandaşlarımızın emrine vereceğiz. Devlet bizi değil, biz devleti büyüteceğiz ve dolayısıyla devletimiz büyüdükçe hep beraber zenginleşeceğiz. Bu vesileyle yeni yönetime seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. İlçemize ve partimize hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi, seçimler sonucunda Çüngüş İlçe Başkanlığına Hasan Demir ve listesi, Çermik İlçe Başkanlığına Erdal Akdeniz ve listesi seçilerek güven tazelediler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.