“Kuyumcudan milyonluk vurgun” iddialarına Ulutaş ailesinden açıklama

Batman’da gündeme bomba gibi düşen “kuyumcudan milyonluk vurgun” iddialarına ilişkin işletmenin sahibi Ulutaş ailesinden açıklama geldi.

“Kuyumcudan milyonluk vurgun” iddialarına Ulutaş ailesinden açıklama
Yayınlama: 08.11.2022
22
A+
A-

Söz konusu iddiaları yalanlayan aile, piyasadan kaynaklı tüm esnaflar gibi kendilerinin de riskler ve zararlar yaşadıklarından dolayı, işyerlerini geçici süreliğine kapatmak zorunda kaldıklarını belirterek mağdur olan müşterilerinin mağduriyetlerini en kısa sürede gidereceklerini söyledi.

Konu ile ilgili Ulutaş ailesinden yapılan açıklamada, “07.11.2022 Tarihinde yazılı, görsel ve sosyal medya marifetiyle ticari işletmemiz hakkında gerçek dışı ve asılsız haberler yapılmıştır. Piyasa belirsizlikleri, fiyatlardaki oynamalar sebebiyle her bir esnafımızın yaşadığı gibi bizler de kısmi riskler ve zararlar yaşadık. Ancak kötü niyetli bir takım esnaf ve şahıslar tarafından haksız rekabet amacıyla çıkarılan söylentilerden dolayı bizlerle ticareti olan müşterilerimizin işyerimize yığılma ve kaos yaşama riski ile karşılaştık. Bu sebeple tatsız durumlar yaşanmaması adına işyerimizi kısa süreliğine ve geçici olarak kapatmak zorunda kaldık. 30 yıldır Batman’da esnaflık yapan bir aile olarak, geçmişimiz, aile yapımız ve sosyal münasebetlerimizle bilinen ve tanınan bir aileyiz. Hiç kimsenin hakkını yemediğimiz gibi hakkımızı da yedirmeyiz.  En kısa sürede işletmelerimizi tekrar açıp, tüm alacak ve vereceklerimizi tasfiye edeceğimizden Batmanlı hemşerilerimizin hiçbir şüphesi olmasın. Ticari manipülasyona uğradığımız bu süreçte, yalan ve asılsız iddialara itibar etmeyip bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.