Mardin Artuklu Üniversitesi, deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor

Mardin’de de depremden etkilenen vatandaşlara sığınma yeri açan Mardin Artuklu Üniversitesi, deprem bölgesine yönelik yapılan yardım çalışmaları kapsamında üniversitede üretilen sıvı sabunlar deprem bölgesine gönderildi

Mardin Artuklu Üniversitesi, deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor
Yayınlama: 08.02.2023
3
A+
A-

Deprem bölgesindeki bütün illere gönderilmek üzere Üniversite Merkezi Laboratuvarında aralıksız sıvı sabun üretimine devam ediliyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde bulunan Merkezi Laboratuvarda üretilen 1 ton sıvı sabun, depremin etkili şekilde yaşandığı Adıyaman iline ulaştırıldı.

MAÜ bütün imkanlarıyla deprem bölgesinin yanında

Mardin Artuklu Üniversitesine ait bir minibüs ve bir yarım otobüs olmak üzere iki araç da personelleriyle birlikte deprem bölgesine gönderildi.

Üniversiteye ait araçları lojistik destek sağlamak üzere personelleriyle birlikte deprem bölgesine gönderdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, gıda ve arama kurtarma malzemesi yüklü olarak gönderdikleri araçların ihtiyaç duyulacak süre boyunca bölgede kalıp destek vermeye devam edeceğinin bilgisini verdi.

Özcoşar, bütün imkan ve insan kaynaklarıyla hem Mardin için hem de depremden fiziksel olarak etkilenen iller için çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi. (İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.