MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ABDULLAH ERİN’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ABDULLAH ERİN’DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
Yayınlama: 18.03.2024
160
A+
A-

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin mesajında, “Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümünü milletçe heyecan içerisinde yaşıyoruz. Ecdadımız, o günün şartlarıyla her türlü olumsuzluklara rağmen mesele vatan ve millet olunca birlik, beraberliğin yegâne örneğinin tecelli bulduğu eşsiz bir zaferi tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale ile başlayıp Kurtuluş Savaşı’nın galibiyetiyle taçlanmış kahramanlık destanlarının yazılmasına vesile olan aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Çanakkale Zaferi, vatanı, istikbali ve ezanı söz konusu olunca birlik ve beraberlik içerisinde nasıl mücadele edilebileceğinin en büyük göstergesidir.”

“Çanakkale Zaferi, dün olduğu gibi bugün de ülkemiz ve milletimiz üzerinde kirli planlar yapmak isteyenlere en büyük ders niteliğindedir. Ecdadımız Çanakkale Zaferi’ni bizlere kadar ulaştırarak imanın, gücün ve idrakin nasıl oluştuğunu, birlikten asla taviz verilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiştir. Bu vesileyle bizlerde bu kararlılık ve azmi çocuklarımıza anlatarak ileriki nesillere ulaştırmamız gerekmektedir. Cumhuriyet’e giden yolun en önemli yapıtaşı olan Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü vesilesiyle canını ortaya koyan tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.