MHP, 11 Kişiyi Yönetimden Çıkardı!

MHP, 11 Kişiyi Yönetimden Çıkardı!
Yayınlama: 26.07.2023
559
A+
A-

MHP Diyarbakır İl Başkanlığı, yönetim kurulu toplantılarına katılmadıkları ve partiyi yıpratan konuşmalar yaptıkları gerekçesiyle 11 yönetim kurulu üyesini üyelikten çıkardı. Yönetim, parti kimliği ve araç koruma tanıtım kartlarını da geri istedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Başkanlığı, yönetim kurulu toplantılarına katılmayan ve parti aleyhinde çalışmalar yaptığı gerekçesiyle 11 yönetim kurulu üyesini üyelikten çıkardı.

Görevden almalarla ilgili olarak MHP Diyarbakır İl Başkanı Miktat Arslan; “Yönetimden atılan kişiler 3 toplantıya katılmamıştır. Her partinin bir tüzüğü ve kuralları var. Partimizin sorunları parti içinde konuşulur. Partimizin yıpratılmasına izin vermeyiz. Genel merkezle istişare yaptıktan sonra yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla bu yönlü bir karar aldık” şeklinde konuştu.

‘PARTİMİZİ TEMSİL ETME YETKİLERİ YOK’

MHP Diyarbakır İl Başkanlığı, görevden alınan yönetim kurulu üyeleriyle ilgili açıklama yapıt. MHP İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada; “Aşağıda adı soyadı belirtilen kişilerin istifa etmeleri, yönetim kurulu kararı ile parti içi görevlerine son verilen veya üst üste 3 kez yönetim kurulu toplantılarına katılmadıkları için parti yönetim kurulu üyelerine son verilen bu şahısların partimiz il yönetimi ile hiçbir bağları kalmamıştır. Aşağıda ismi yazılan kişilerin MHP Diyarbakır İl Başkanlığı adını kullanarak faaliyet yürütmeleri yada kamu kurum ve kuruluşlarında partimizi temsil etme yetkileri yoktur. MHP Diyarbakır il yönetimi adına faaliyet yürütmeleri halinde gerekli yasal işlem başlatılacaktır. Görevden alınan bu şahısların parti kimliklerini ve araç koruma tanıtım kartlarını partimize iade etmeleri için gerekli işlem başlatılmıştır” denildi.

Görevlerine son verilen yönetim kurulu üyeleri şunlar; Mehmet Şah Tokay, Şeyhmus Azar, Abdullah Özpirinççi, Bayram Denizhan, Hüseyin Özmen, Sadullah Tuncalp, Şeref Adıgüzel, Nezir Atasoy, Halil Süleyman Akıncı, Ebru Beken Dinçel ve Oğuz Çiçekçi.

İŞTE O YAZI;

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.