MHP Diyarbakır’da 4 İlçe Başkanını Görevden Aldı

<strong>MHP Diyarbakır’da 4 İlçe Başkanını Görevden Aldı</strong>
Yayınlama: 20.02.2023
121
A+
A-

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında göreve gelen yeni Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır il başkanı Miktat Arslan, partisinin son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

(ÖZEL HABER: SEYFETTİN EKEN)

Diyarbakır’da daha önce birçok ilçe başkanını değiştiren ve yerine yenilerini atayan MHP, Diyarbakır’da Hani, Silvan, Bağlar ve Çınar ilçe başkanlarını değiştirdi.

Göreve geldiği günden beri bıkmadan usanmadan çalıştıklarını belirten Başkan Arslan, bu süreçte partisinin bayrağını Diyarbakır’da başarıyla dalgalandırdıklarını ve bu süreçte MHP’ye teveccühün arttığını söyledi.

“BAĞLAR, ÇINAR, SİLVAN VE HANİ İLÇE BAŞKANLARI DEĞİŞTİ”

Diyarbakır’da parti olarak birçok il ve ilçe teşkilatları olarak birçok değişiklik yaptığını belirten Başkan Arslan; “Göreve gelir gelmez Sur, Yenişehir, Dicle, Çermik ve Lice ilçe başkanlarımızı değiştirdik ve yerlerine yenilerini atadık. Aynı zamanda geldiğim ilçe olan Ergani’ye de yerime yeni ilçe başkanımızı atadık. Bu gün geldiğimiz noktada partimizin teşkilatlarını tamamlamak, bazı ilçe teşkilatlarımızı da yenilemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dün Hani ve Silvan ilçelerinin istifalarını alırken, bugün de münfesih olan Bağlar ve Çınar ilçe başkanlarımızı genel merkezimizin talimatıyla görevden aldık. Bu ilçelerimize en kısa zamanda yeni arkadaşları atayarak teşkilatlarımızı tamamlamış olacağız” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN GÖNLÜNDE YER EDİNECEK ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Göreve geldiği günden beri teşkilatlarını güçlendirmek için çalışmalar yaptığını aktaran Başkan Arslan; “Bizi bu göreve layık gören genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey Efendi’ye ve teşkilat başkanımız Prof. Edip Semih Yalçın’ın talimatları doğrultusunda partimin adını ve bayrağını başarıyla dalgalandırdık. Göreve gelir gelmez devraldığımız enkazı ortadan kaldırmaya çalışırken, bir taraftan da partimizle ve davamızla ilgili vatandaşlarımızın gönlünde yer edinecek çalışmalar yaptık. Kentimizdeki vatandaşlarımız, partimizin Diyarbakır’da olmasından duydukları memnuniyeti bize iletiyor. Göreve geldiğimiz zaman çok kısa süre geçmesine rağmen teşkilatlarımla birlikte partimin Elazığ’daki açık hava mitingine muazzam bir konvoyla katılım sağlarken, ülkücü davanın, milliyetçi hareketin Diyarbakır’da geldiği noktayı Türkiye’nin her yerine gösterdik ve daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“ÇETİN BİR YOLDA İLERLİYORUZ”

Partisinin Diyarbakır’da başarılı olması için teşkilatlarında değişikliklere gittiğini vurgulayan Başkan Arslan; “Genel Başkanımızın dik duruşu ve cesareti bizim de çalışma azmimizi artırıyor. Biz Genel Başkanımız ve liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey Efendi’yi örnek alarak sahada vatandaşlarımızın kalbine dokunmak ve davamızı gönüllerde yeşertmek için canla başla çalışıyoruz. Yolumuz çetin ve dikenlidir, tempomuza ayak uyduramayacak kim varsa onlarla yollarımızı ayırıp yerine çalışacak arkadaşları atayacak güce ve yeteneğe sahip bir partiyiz. İlimizde teşkilatlarımı güçlendirme çalışmalarımız devam ederken bir yandan da depremin etkisini hissettirdiği kentimizde vatandaşlarımızın yaralarının sarılmasında üzerimize düşeni yapıyoruz. Allah’ın izniyle her türlü zorluğun üstesinden gelerek çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Depremde vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. Bu süreçte bir günde 5 bine yakın kişiye sıcak yemek ikramında bulunduk. Aynı zamanda deprem mağduru vatandaşlarımızın soba ve battaniye ihtiyaçlarını giderirken aynı zamanda yüzlerce aileye de gıda kolisi desteğinde bulunduk. Bu güne kadar yaptığımız çalışmalar, bundan sonra yapacağımız çalışmaların teminatı olup daha güçlü bir MHP’yi Diyarbakır’da hissettireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

“5 İLÇE TEŞKİLATIMIZI BİR AN ÖNCE BELİRLEYECEĞİZ”

Diyarbakır’da bir yandan depremin yaralarını devlet ve hükümet olarak sararken bir yandan da partisinin teşkilatlarını güçlendirdiklerini belirten Başkan Arslan; “Göreve geldikten hemen sonra teşkilatlarımızı güçlendirme çalışmalarına başladık. Daha önceki ilçe teşkilatlarımızından Kayapınar, Sur, Yenişehir, Kocaköy, Ergani, Dicle, Eğil, Çermik, Çüngüş, Hazro, Kulp ve Bismil teşkilatlarımız şuan çalışmalarını sürdürüyor. Bugün görevden aldığımız Bağlar ve Çınar ilçe teşkilatlarımızın yanında Hani, Silvan ve Lice ilçelerimizde de bir an önce başarılı olabileceğimiz, partimizin bayrağını korkmadan ve cesaretli bir şekilde dalgalandıracak yeni arkadaşlarımızı belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.