MHP Diyarbakır’da Rekor Oy Aldı

MHP Diyarbakır’da Rekor Oy Aldı
Yayınlama: 16.05.2023
92
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Diyarbakır’da bugüne kadar yapılan tüm seçimlerde en yüksek oyu geçen gün yapılan ve 15 bin 195 oyla 28. dönem milletvekili seçiminde aldı.

(ÖZEL HABER: SEYFETTİN EKEN)

MHP İl Başkanı Miktat Arslan’ın göreve geldiği 8 ayda alınan bu oy oranının MHP tarihinin Diyarbakır’da elde ettiği en yüksek oy oranı olduğu görüldü.

MHP Diyarbakır il başkanı Miktat Arslan, göreve geldiği 8 ay gibi kısa bir sürede henüz birçok ilçe teşkilatını tam olarak kuramamasına rağmen alınan oy oranının kendileri için bir rekor olduğunu ve planlı bir şekilde yapılan programların bu büyük başarıyı getirdiğini söyledi.

“PARTİMİZİN DİYARBAKIR REKORUNU KIRDIK”

Yüzde 1.64 oy oranıyla 15 bin 195 oy aldıklarını belirten Başkan Arslan; “2022 yılının Ekim ayında genel merkezimizin takdir ve teveccühüyle partimin il başkanı olarak atandım. O günden sonra hızlı bir şekilde teşkilatlanma çalışmalarına başladım. Bu süreçte yeni bir il yönetimi, ilçelerimin birçoğunda değişikliğe gittim. Ancak Şubat ayında asrın felaketi olarak nitelendirilen ve kentimizin de etkilendiği bir deprem süreci yaşadık. Hemen akabinde de seçim süreci başladı. Bir yandan vatandaşlarımızın sorun ve talepleriyle uğraşırken, diğer yandan da partimin seçimde başarılı olması için sahada çalışmalar yaptık. Çok şükür iki gün önce yapılan seçimde alınan sonuçlar neticesinde Diyarbakır tarihinde rekor bir oy aldık” dedi.

“GAZİ MECLİSİMİZDE 3. BÜYÜK PARTİYİZ”

MHP’nin aldığı oy oranıyla mecliste temsil edilecek 3. parti olduğunu belirten Başkan Arslan; “Ülke genelinde anket şirketleri ve manipülatörlerin engellemelerine rağmen hamdolsun milletimizin de takdir ve teveccühleri neticesinde Gazi Meclisi’mizde temsil edilecek 3. büyük parti durumuna geldik. Bu da demek oluyor ki vatandaşlarımız, yüce Türk milletimiz yapılan algı operasyonlarına itibar etmemiş ve genel başkanımız ve bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey Efendi’nin ne kadar başarılı bir siyasetçi olduğunun kanıtı olmuştur. İlimizde ve ülke genelinde parti olarak aldığımız bu sonuçla Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu ülkenin sigortası olduğunu bir kez daha vatandaşlarımız tasdik etmiş oldu” diye konuştu.

“ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE HİZMETLERİMİZ ARTACAKTIR”

8 aylık kısa bir sürede partisinin aldığı bu oy miktarının takdire şayan olduğunu belirten Başkan Arslan; “Parti olarak 6 ilçede eksikliklerimiz olmasına rağmen hemen hemen Diyarbakır’da tüm vatandaşlarımızla buluşmalar gerçekleştirmeye çalıştık. Aldığımız oylarla Diyarbakır’da MHP’nin artık vatandaşların gönlünde yer edindiğinin en açık göstergesi olmuştur. Bundan sonraki süreçte genel merkezimizin öncülüğünde başta Diyarbakır olmak üzere MHP olarak ülkemize, milletimize hayırlı hizmetlerimiz artarak sürecektir” şeklinde konuştu.  

“DİYARBAKIRLILARA TEŞEKKÜR EDERİM”

Başkan Arslan, konuşmasının devamında Diyarbakırlılara teşekkür etti. Başkan Arslan; “Bu vesileyle Diyarbakırlı hemşerilerime partime göstermiş olduğu teveccühten ötürü teşekkür ederim. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalar ve yeni iktidarımızda daha iyi hizmetler yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Milliyetçi Hareket Partisi, seçimden önce verdiği tüm sözlerin arkasında olup daha iyi şekilde çalışarak ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetleri olacaktır. Sağol DİYARBAKIR”

Son 30 yılda yapılan seçimlerde MHP’nin Diyarbakır’da aldığı oy sayısı;

14 Mayıs 2023 milletvekili seçimi: % 1.64 – 15 bin 195 oy

2018 milletvekili seçimi: % 1.34 – 11.328 oy

7 Haziran 2015 milletvekili seçimi: %1,24 – 10.211 oy

1 Kasım 2015 milletvekili seçimi: %0,81 – 6.619 oy

2011 seçimi: 0,84% – 5.733 oy

2007 milletvekili seçimi: % 2,00 – 11.431 oy

2002 milletvekili seçimi: % 1,52 – 6.415 oy

1999 yerel seçimler: % 0,86 – 1.435 oy

1995 milletvekili seçimi: % 1,00 – 6.443 oy

1994 yerel seçimi: % 4,35 – 3.755 oy

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.