MHP’den Tanışık Köyü’ne Ziyaret

MHP’den Tanışık Köyü’ne Ziyaret
Yayınlama: 30.04.2023
125
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine bağlı Tanışık Köyü’nü ziyaret etti.

(HABER: SEYFETTİN EKEN)

12 Mayıs 2016’da Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Tanışık (Dürümlü) mezrasında gerçekleşen ve 16 kişinin yaşamını yitirdiği, 23 kişinin de yaralandığı bombalı saldırının yaşandığı köye ziyaret gerçekleştiren MHP Yenişehir İlçe Başkanı Osman Ava organizesinde Diyarbakır il teşkilatı ile milletvekili adayları meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin kabirlerini ziyaret edip dua ettiler.

Tanışık Köyü’ne gerçekleştirilen ziyaretle ilgili olarak Başkan Ava; ““Bundan 7 yıl önce 12 Mayıs 2016 günü bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun inşallah. O gün meydana gelen menfur saldırı sonucu on altı vatandaşımız yaşamını kaybetti, yirmi altı vatandaşımız yaralandı, otuz sekiz çocuk yetim kaldı. Bugün burada gelip Tanışık Köyü’ndeki vatandaşlarımızın acısını paylaşmak, bir kez daha başsağlığı dileklerimizi onlara iletmek üzere buradayız. Tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Geride kalanlar sağlık ve sıhhat diliyoruz” dedi.

O günkü saldırıda yaşamını yitirenlerin ardında kalanların kendilerine emanet olduğunu e sürekli onların yanında olacaklarını belirten Başkan Ava, “Onların yakınları bizlere emanet ve her türlü sorunlarıyla ilgilenmek bizim görevimiz. Terörle mücadeleye devletimiz kararlı bir şekilde devam ediyor. Bütün kurum ve kuruluşlarımız bu konuda kararlıdır ve terör sonlanıncaya kadar, en son terörist kalıncaya kadar bu mücadele devam edecektir. Biz de bu süreçte üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.