Midyat Müftüsü Bulunmaz: “Ramazanı fırsat bilip dayanışma ve muhasebe içinde olalım”

Midyat Müftüsü Ergün Bulunmaz, Ramazan vesilesiyle yaptığı yazılı açıklamada, zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde dayanışmaya vurgu yaparak , muhasebe için de Ramazan’ın fırsat olduğunu söyledi.

Midyat Müftüsü Bulunmaz: “Ramazanı fırsat bilip dayanışma ve muhasebe içinde olalım”
Yayınlama: 23.03.2023
12
A+
A-

Ramazan’a, teravihe, barışa, kardeşliğe, huzur mevsimine Rahman ve Rahim ismiyle ifadeleriyle sözlerine başlayan Müftü Bulunmaz şunlar kaydetti: 

“İbadet ve maneviyatın güzel ahlakla, akraba ve komşuluk ilişkilerimizi samimiyet ve muhabbetle bütünleştiren oruç iklimi; bizi dünya ve ahiret mutluluğuna ulaştıracak vesilelerdendir. Kulluk özümüze döndüğümüz, Kur’an ayetlerini tefekkür edip geçmişimizi muhasebe ve geleceğimize olumlu yönde istikamet fırsatı bulduğumuz bu ayda, başta Rabbimiz, ailemiz, çocuklarımız olmak üzere çevremize ve tüm mahlukata karşı sorumluluğumuzu hatırlayıp gereğini yerine getirmeye çalışalım. Ramazan ayına dair tüm güzellik ve heyecana çocuklarımızı dahil ederek, iştirak edecekleri teravih ve diğer ibadetler ile gönüllerine iyilik tohumlarını ekmeye azami gayret gösterelim. 

Dinimizin emri olan Ramazan orucu ile bu ayda edindiğimiz güzel hasletlerden olan zekât, fıtır sadakası, yardımlaşma, fakiri, yetimi gözetmek gibi adetlerimizi eskisinden daha fazla pekiştirerek, özellikle afet bölgesinden gelen ya da o bölgede yardım bekleyen kardeşlerimize yönelik bir seferberliğe dönüştürelim. 

Büyük bir heyecanla kavuştuğumuz on bir ayın sultanını karşıladığımız bu günlerde Ülke olarak mahzun olsak da el birliğiyle omuz omuza tüm zorlukları aşmak üzere kenetleneceğiz inşaallah. Nitekim Rabbimizin İnşirâh Sûresi’nde vadettiği her zorluğun ardından mutlaka kolaylığın geleceğine dair ilahi müjdesine yürekten inanıyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, gelişiyle gönül dünyamıza mutluluk veren rahmet, bereket, huzur iklimi Ramazan ayının; İslam alemine, ülkemize, ailelerimize, Midyat ilçemize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan temenni eder, hayırlı Ramazanlar dilerim.” (İLKHA)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.